Понеділок, 25 червня, 2018

Тривожну ситуацію з пожежами обговорили на зустрічі духовенства та управління МНС України

Тривожну ситуацію з пожежами обговорили на зустрічі духовенства та управління МНС України

Спільне засідання духовенства Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ та Коломийсько-Косівської єпархії УПЦ (КП) відбулося 17 листопада у Коломиї за участі представників управління МНС України в Івано-Франківській області. Головною темою засідання була тривожна ситуація з пожежами, надзвичайними ситуаціями, травмуваннями та загибеллю на них людей.

«Ця спільна зустріч продиктована тим, що до вас як священнослужителів люди особливо прислухаються і ми запрошуємо вас звертати увагу своїх вірян на дотримання правил протипожежної безпеки. З початку року на території Івано-Франківської області через людську недбалість та нехтування громадянами правил пожежної безпеки зареєстрована 703 випадки пожеж, у вогні – загинуло 59 людей», – сказала перед присутніми Богдана Засідко, начальник центру пропаганди ГУ МНС в Івано-Франківській області.

Фахівець облуправління МНС Володимир Шкромида зосередив увагу представників Церков на пожежах, які виникають у культових спорудах області та на причинах їх виникнення. Було рекомендовано звернути особливу увагу на технічне забезпечення протипожежної безпеки храмів, а також використання протипожежних сигналізацій.

Присутні побачили фільм «Вогонь знищує найцінніше» про пожежі церковних споруд і як відзначив Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло): «Від переглянутого фільму біль стискає серце, адже ці храми мали велику духовну цінність і багато з них змогли вистояти воєнні роки, а через різні обставини і людський фактор були знищені вогнем».

Представники управління МНС розповіли про технічні норми забезпечення пожежної безпеки і зачитали сумну статистику через нехтування такими вказівками.

Владика Миколай та єпископ Коломийсько-Косівський Іван (Бойчук) УПЦ (КП) склали подяку представникам управління МНС України в Івано-Франківській області та висловили зацікавленість у подальшій співпраці.

«Результати зустрічі і напрацьовані матеріали ми донесемо через священиків на парохії до людей і будемо спільними силами працювати у площині людської безпеки, адже це справді стосується збереження найціннішого», – сказав на завершення єпископ Миколай.

Зустріч стала можливою також завдяки координованій роботі відділу у справах релігій ОДА. Під час спільного засідання була присутня очільниця відомства Тетяна Лапка.

Джерело: Прес-служба Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

Косівщина - Різне та цікаве