Середа, 27 січня, 2021

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах

Новий досвід – це завжди рух вперед». Таке гасло обрали для себе керівники дитячого проекту в Благодійному фонді «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії».

Все літо супроводжувалося цікавими мандрівками, під час яких діти трудових мігрантів, діти з малозабезпечених та неповних родин мали можливість пізнати насичене яскравими барвами життя, познайомитися з новими мальовничими місцями. Ще однією родзинкою активного відпочинку став нещодавній похід в гори на три дні.

Під керівництвом Тараса Бучовського та Наталі Григорчук восьмеро загартованих та сміливих дітей віком від 10 до 16 років піднялися на одну з найбільш відвідуваних вершин Івано-Франківщини гору Хом’як. Її висота сягає більше 1600 м над рівнем моря. Отаборилися коломийські туристи на полонині, поблизу підніжжя гори Синяк.

Незважаючи на досить-таки несприятливі погодні умови, діти з радістю долали важкий підйом на гору, а потім вчилися ставити намети та розпалювати багаття. Цікавим для дітей виявився й досвід приготування їжі на вогні.

Проживаючи неподалік гір, для декого з дітей це було перше тісне знайомство з ними. Кажуть хлопці та дівчата, що набагато краще дивитися, будучи на вершині гори, аніж на її підніжжі. Зовсім нові почуття народжуються в душі і здається, що ось-ось поріднишся із птахами, полетиш поміж смерек із вітром. Всі відчуття загострюються: в горах чути тишу, видно за кілометри, а відлуння власного голосу губиться лише через тисячі метрів.

Там, високо в горах познайомилися діти з вівчарем. Не одну байку він розповів допитливим туристам, заспівав місцевих коломийок, а також пригостив смачним овечим будзом. Показав вівчар житло, яке ціле літо служило йому за домівку. В колибі дітям сподобалося, адже там пахло сушеними грибами та свіжим сиром. А ще там не потрібно знімати взяття, охайно бути зачесаним, носити дівчаткам прикраси. Там можна бути просто самим собою.

Тож в один голос кажуть діти, що тісне спілкування з природою Карпат сподобалося чи не найбільше з усіх поїздок. Вже хочеться їм, щоб швидше знову прийшло літо і знову можна було податися в мандри.

Джерело: Прес-служба БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії»


Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму

2011-10-10 09:00:27

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах В м.Надвірна відбулися урочистості з нагоди відкриття відреставрованого пам’ятника жертвам нацизму, розстріляних німецькими окупантами 1941 року.
Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха» презентовано у Коломийсько-Чернівецькій єпархії

2011-10-08 19:00:25

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах Коломийсько-Чернівецька єпархія святкувала цьогорічний День Катехита, а разом святкувала і подію, якої наша молода, відроджена з руїн 20 літ тому Церква…
Єпископ Димитрій (Григорак) вперше відвідав Коломийсько-Чернівецьку єпархію

2011-10-06 11:45:56

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах 5 жовтня до консисторії Коломийсько-Чернівецької єпархії вперше як Правлячий Архієрей Бучацької єпархії завітав єпископ Димитрій (Григорак).
Єпископи УГКЦ написали Президенту України: про українську мову, еміграцію, правосуддя

2011-10-05 12:20:16

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах «Викликає нашу стурбованість те, що на порозі майбутніх виборів в Україні політиками ставиться розмінною монетою питання української мови…
Архіпастирський візит на Косівщину

2011-10-03 12:45:58

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах 2 жовтня єпископ Миколай (Сімкайло) здійснив візит до парохії села Старі Кути. Ознаменувався приїзд Преосвященного владики також 18-річницею…
Починає діяти катехитична школа у с.Лісна Слобідка на Коломийщині

2011-10-03 12:40:16

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах У вересні цього року з ініціативи о. Ігора Горука у с. Лісна Слобідка засновано катехитичну школу. Перед початком навчального процесу о. Ігор запропонував дітям…
На Коломийщині "Карітас" відкрив єдину в Україні лікувальну ферму

2011-09-30 12:49:53

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах На Коломийщині відкрили єдину в Україні лікувальну ферму. Це проект благодійного фонду “Карітас” Коломийсько-Чернівецької єпархії. Нагадаємо, влітку цього року відреставрувати стару будівлю…
У Коломиї відбулося Друге січове свято

2011-09-29 17:10:01

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах Патріотичний захід, що проходив біля пам’ятної дошки Кирилові Трильовському, благословив Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло).
День працівників освіти відзначили у Коломийському районі

2011-09-29 16:10:57

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах Із благословенням та привітаннями до освітян прибув Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло) та о. мітрат Василь Мельничук…
Владика Миколай благословив коломийських освітян

2011-09-29 13:15:31

Діти Карітасу вчилися виживати в гірських умовах 28 вересня відбулася урочиста зустріч працівників міського відділу освіти. На зустріч вчителів був запрошений Преосвященний владика Миколай (Сімкайло).

Косівщина - Різне та цікаве