Неділя, 22 квітня, 2018

Особливе храмове свято в Ценяві

Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього на парафії прикарпатського села Ценява цього року було особливим. Адже цей храмовий празник вся церковна громада, разом зі своїм парохом – мітрофорим ієреєм Василем Гаврилюком, після тривалої розлуки (з 1946 року, внаслідок діянь Псевдособору громада Ценяви із своєю церковцею перебували в РПЦ, а з 1991 року до недавнього часу в УАПЦ), вперше святкувала в лоні Вселенської Католицької Церкви, в єдності як зі Святішим Отцем Венедиктом VІ Папою Римським, так і з Блаженнішим Святославом – Главою і Отцем УГКЦ та Правлячим Архієреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії Єпископом Миколаєм Сімкайлом.

До старенького намоленого храму, який більше 200 років тому збудувала греко-католицька громада села, прибули священики Корницького, Печеніжинського, Коломийського деканатів. Прибули на свято і численні вірні не тільки з Ценяви, але і з багатьох навколишніх сіл, бо відомості про повернення громади до греко-католицької Церкви, як на крилах, облетіли всю округу.

Очолював святкові Богослужіння, за благословенням Правлячого Архієрея кир Миколая, Протосинкел єпархії мітрофорний протоієрей Василь Мельничук.

На очах багатьох парафіян були помітні сльози радості, адже, за їхніми словами, вони багато років очікували цього, але не мали відваги зробити цей крок відновлення єдності та повернення в лоно рідної прабатьківської Церкви.

Після Святої Літургії о. мітрат Василь Мельничук виголосив святкову проповідь, в якій розкрив історичний та богословський аспекти цього величного свята християнської віри. Також Протосинкел єпархії передав громаді щирі привітання від Владики Миколи, який при найближчій нагоді завітає сюди з Архипастирським візитом.

На завершення всі спільно помолилися Акафіст Чесному Живитворящому Хресту Господньому та після мирування освятили воду.

Цікаво, що традиційний процесійний обхід духовенство і вірні здійснили не тільки навколо старенького храму, але обійшли з молитвою і оскропленням свяченою водою і новобудову – чудовий храм, який вже кілька років громада зводить своїми власними силами.

Нехай спільна молитва укріпить всіх вірних с. Ценява у їхньому прагненні миру, добра і злагоди, та допоможе як звести в скорому часі новий Божий парафіяльний храм, так і будувати душі вірних у дорозі до Спасіння в Царстві Божому.

Автор: о. Олександр Селезінка для прес-служби єпархії


Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму

2011-10-10 09:00:27

Особливе храмове свято в Ценяві В м.Надвірна відбулися урочистості з нагоди відкриття відреставрованого пам’ятника жертвам нацизму, розстріляних німецькими окупантами 1941 року.
Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха» презентовано у Коломийсько-Чернівецькій єпархії

2011-10-08 19:00:25

Особливе храмове свято в Ценяві Коломийсько-Чернівецька єпархія святкувала цьогорічний День Катехита, а разом святкувала і подію, якої наша молода, відроджена з руїн 20 літ тому Церква…
Єпископ Димитрій (Григорак) вперше відвідав Коломийсько-Чернівецьку єпархію

2011-10-06 11:45:56

Особливе храмове свято в Ценяві 5 жовтня до консисторії Коломийсько-Чернівецької єпархії вперше як Правлячий Архієрей Бучацької єпархії завітав єпископ Димитрій (Григорак).
Єпископи УГКЦ написали Президенту України: про українську мову, еміграцію, правосуддя

2011-10-05 12:20:16

Особливе храмове свято в Ценяві «Викликає нашу стурбованість те, що на порозі майбутніх виборів в Україні політиками ставиться розмінною монетою питання української мови…
Архіпастирський візит на Косівщину

2011-10-03 12:45:58

Особливе храмове свято в Ценяві 2 жовтня єпископ Миколай (Сімкайло) здійснив візит до парохії села Старі Кути. Ознаменувався приїзд Преосвященного владики також 18-річницею…
Починає діяти катехитична школа у с.Лісна Слобідка на Коломийщині

2011-10-03 12:40:16

Особливе храмове свято в Ценяві У вересні цього року з ініціативи о. Ігора Горука у с. Лісна Слобідка засновано катехитичну школу. Перед початком навчального процесу о. Ігор запропонував дітям…
На Коломийщині "Карітас" відкрив єдину в Україні лікувальну ферму

2011-09-30 12:49:53

Особливе храмове свято в Ценяві На Коломийщині відкрили єдину в Україні лікувальну ферму. Це проект благодійного фонду “Карітас” Коломийсько-Чернівецької єпархії. Нагадаємо, влітку цього року відреставрувати стару будівлю…
У Коломиї відбулося Друге січове свято

2011-09-29 17:10:01

Особливе храмове свято в Ценяві Патріотичний захід, що проходив біля пам’ятної дошки Кирилові Трильовському, благословив Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло).
День працівників освіти відзначили у Коломийському районі

2011-09-29 16:10:57

Особливе храмове свято в Ценяві Із благословенням та привітаннями до освітян прибув Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло) та о. мітрат Василь Мельничук…
Владика Миколай благословив коломийських освітян

2011-09-29 13:15:31

Особливе храмове свято в Ценяві 28 вересня відбулася урочиста зустріч працівників міського відділу освіти. На зустріч вчителів був запрошений Преосвященний владика Миколай (Сімкайло).

Косівщина - Різне та цікаве