Четвер, 21 червня, 2018

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму

6 жовтня 2011 року в м.Надвірна в урочищі “Буковинка” відбулися урочистості з нагоди відкриття відреставрованого пам’ятника жертвам нацизму, розстріляних німецькими окупантами 1941 року. В урочистостях взяли участь голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький, голова Надвірнянскої РДА Володимир Калічко, заступники голови РДА Богдана Ковалюк та Степан Іроденко, керуючий справами апарату районної ради Ігор Писклинець, ініціатор та меценат реставрації пам’ятника Філіп Тайк, голова єврейської громади Івано-Франківської області Ігор Фефер, декан Надвірнянського деканату УГКЦ Григорій Сімкайло, священики УГКЦ, рабин Івано-Франківської синагоги Мойша-Лейб Колєснік, представники надвірнянської громади, а також представники єврейської громади м.Івано-Франківськ, м.Богородчани, м.Надвірна.

Керівники області, району та громадськість поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Виступаючи перед присутніми, голова облдержадміністрації п. М.Вишиванюк подякував всім та сказав: “Важко уявити ті події 1941 року. Коли побачити трупи малих дітей, жінок - перехоплює дух. Бог створив людину і дав їй жити в раю. Але людина створила гріх - вбила. Ніхто не може знати точний список тих, кого вбито та хто лежить в землі - їх тисячі, мільйони. Сьогодні ми вшановуємо тих, хто загинув, сьогодні ми повинні зберегти пам’ять про всіх загиблих людей - це є запорука того, що злодіяння фашизму вже ніколи не повторяться.” Також голова ОДА закликав всіх до єдності: “Будьте людьми, творіть добро, живіть за Божими законами”.

Також виступили ініціатор та меценат реставрації пам’ятника, Філіп Тайк, голова єврейської громади м.Івано-Франківськ Ігор Фефер. Рабин Івано-Франківської синагоги Мойша-Лейб Колєснік прочитав молитву, а поминальну панахиду відправили священики УГКЦ на чолі з деканом Надвірнянським о. нітратом Григорієм Сімкайлом.

Слід зазначити що в урочищі “Буковинка” розстріляно 3860 представників єврейського та українського мирного населення, звезених з надвірнянського гетто 6 жовтня 1941 року.

Пам’ятник реставровано силами Надвірнянської влади за кошти Філіпа Тайка. (розчищено територію, встановлено огорожу, реставровано надмогильні плити, зрізано дерева, встановлено лавки, зроблено водовідведення.

Джерело: Прес-секретар Надвірнянського деканату


Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму

2011-10-10 09:00:27

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму В м.Надвірна відбулися урочистості з нагоди відкриття відреставрованого пам’ятника жертвам нацизму, розстріляних німецькими окупантами 1941 року.
Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха» презентовано у Коломийсько-Чернівецькій єпархії

2011-10-08 19:00:25

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму Коломийсько-Чернівецька єпархія святкувала цьогорічний День Катехита, а разом святкувала і подію, якої наша молода, відроджена з руїн 20 літ тому Церква…
Єпископ Димитрій (Григорак) вперше відвідав Коломийсько-Чернівецьку єпархію

2011-10-06 11:45:56

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму 5 жовтня до консисторії Коломийсько-Чернівецької єпархії вперше як Правлячий Архієрей Бучацької єпархії завітав єпископ Димитрій (Григорак).
Єпископи УГКЦ написали Президенту України: про українську мову, еміграцію, правосуддя

2011-10-05 12:20:16

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму «Викликає нашу стурбованість те, що на порозі майбутніх виборів в Україні політиками ставиться розмінною монетою питання української мови…
Архіпастирський візит на Косівщину

2011-10-03 12:45:58

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму 2 жовтня єпископ Миколай (Сімкайло) здійснив візит до парохії села Старі Кути. Ознаменувався приїзд Преосвященного владики також 18-річницею…
Починає діяти катехитична школа у с.Лісна Слобідка на Коломийщині

2011-10-03 12:40:16

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму У вересні цього року з ініціативи о. Ігора Горука у с. Лісна Слобідка засновано катехитичну школу. Перед початком навчального процесу о. Ігор запропонував дітям…
На Коломийщині "Карітас" відкрив єдину в Україні лікувальну ферму

2011-09-30 12:49:53

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму На Коломийщині відкрили єдину в Україні лікувальну ферму. Це проект благодійного фонду “Карітас” Коломийсько-Чернівецької єпархії. Нагадаємо, влітку цього року відреставрувати стару будівлю…
У Коломиї відбулося Друге січове свято

2011-09-29 17:10:01

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму Патріотичний захід, що проходив біля пам’ятної дошки Кирилові Трильовському, благословив Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло).
День працівників освіти відзначили у Коломийському районі

2011-09-29 16:10:57

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму Із благословенням та привітаннями до освітян прибув Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло) та о. мітрат Василь Мельничук…
Владика Миколай благословив коломийських освітян

2011-09-29 13:15:31

Приклад поваги та порозуміння: Відкриття відреставрованого пам'ятника жертвам нацизму 28 вересня відбулася урочиста зустріч працівників міського відділу освіти. На зустріч вчителів був запрошений Преосвященний владика Миколай (Сімкайло).

Косівщина - Різне та цікаве