Субота, 23 червня, 2018

Храмовий празник в Надвірній

Храмовий празник в Надвірній

27 вересня став особливим не тільки для парафіяльної громади Воздвиження Чесного Хреста, але і для всього міста Надвірної та навколишніх парохій, адже на храмове свято прибув Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Владика Миколай Сімкайло. У дверей храму єпарха зустрічав парох Надвірної о. мітрат Григорій Сімкайло, декан Надвірнянський та численна громада вірних.

На Божественній Літургії з Преосвященним Владикою Миколаєм співслужило велике число духовенства, зокрема отець Синкел Петро Семенич, котрий виголосив святкову проповідь. У своєму слові о. Петро передав історичні відомості про свято Воздвиження Чесного і Животворного Хреста. “Євреї своїм задумом через хрест хотіли принизити особу Ісуса через ганебну смерть на хресті”. Сам Костянтин Великий, якому у сні явився Христос, сказав, щоб той на своїх похідних хоругвах встановив хрест. “Хрест став знаменом перемоги, і аж ніяк не ганьби і приниження”, - зазначив отець Синкел.

Преосвященний владика Миколай по закінченню Літургії промовив до зібраних: “Наша Церква є спадкоємицею Володимирового Хрещення. Хрестоносне знаменно є сьогодні нашою перемогою”. Владика Миколай словами апостола Павла сказав: “Для когось хрест - глупота, а для нас спасіння” (пор. 1 Кор 1, 18). Архієрей закликав всіх носити хрест в своєму серці.

Варто зазначити велику кількість людей, які приступили до Святого Причастя.

По Літургії владика Миколай проголосив декрет про призначення о. Петра Семенича Синкелом для Надвірнянського, Ланчинського, Яремчанського, Косівського, Верховинського, Пнівського деканатів. Також єпарх своїм декретом підніс храм Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Надвірна до гідності Прокатедрального Собору.

Всім присутнім владика Миколай уділив мирування знаменням святого хреста, а священики провели на вулиці Чин освячення води, опісля чого окропили всіх зібраних біля старенької надвірнянської святині.

Автор: о.д. Олег Гриців для прес-служби єпархії

Косівщина - Різне та цікаве