Понеділок, 06 квітня, 2020

У Коломийсько-Чернівецькій єпархії відбулися деканальні збори

У Коломийсько-Чернівецькій єпархії відбулися деканальні збори

22 вересня у приміщенні консисторії Коломийсько-Чернівецької єпархії відбулися деканальні збори. Правлячий Архієрей Кир Миколай (Сімкайло) молитвою розпочав збори протопресвітерів і розповів про особливості роботи Синоду єпископів УГКЦ, який відбувся 5-11 вересня у Куритибі (Бразилія).

Священики-декани розглянули ряд питань із життя парохій та єпархії вцілому, а саме:

1. Єпископ Миколай розповів про свої враження від українських емігрантів у Бразилії, які гуртуються довкола Церкви і спілкуються між собою українською мовою, хоча вже і є емігрантами у четвертому поколінні.

2. У зверненні до священиків-деканів владика наголосив на таїнственній одності Осіб Святої Тройці задля спасіння людського роду: Отця, Сина і Святого Духа. Христос сповнює місію Небесного Отця у Святому Дусі. “Для священика і проповідника основою є ототожнення себе з місією Христа, інакше таке служіння буде помилковим” - сказав єпископ Миколай.

3. Повідомлено про вияв доброї волі повернення громад УАПЦ сіл Ценява і Матіївці Коломийського району разом із священиком в лоно Української Греко-Католицької Церкви.

4. Директор єпархіального БФ Карітас Сергій Триф’як розповів про порядок ремонтних робіт приміщення дитячого садочка імені блаженного Івана Павла II по вул.І.Франка та запросив протопресвітерів у залученні доброчинців. Ще Сергій розповів про анімаційну ферму “Ковчег”, яка з 28 вересня розпочинає своє функціонування у с. П’ядики. “Основне призначення цього проекту терапевтичне, тобто діти з обмеженими можливостями зможуть відвідати свійських тварин і отримати від цього лікувальну дію”, - сказав директор.

5. Про необхідність створення катехитичних шкіл розповіла сестра Павля Бабій, голова єпархіальної катехитичної комісії. “Парохії, що нараховують більше двохсот дворів, мають виконати відповідне розпорядження про створення катехитичних шкіл”, - висловила с. Павля. Також священики були повідомлені про відзначення Дня катехита у єпархії - 8 жовтня. О 10 год. розпочнеться Божественна Архієрейська Літургія у катедральному соборі Преображення Христового м.Коломиї, опісля буде представлення нового Катехизму УГКЦ і продовження програми святкування.

6. Протосинкел єпархії о. мітрат Василь Мельничук довів до відома постанови Синоду єпископів УГКЦ, розповідаючи про практичні способи їх реалізації. Також о. Василь нагадав деканам про важливість присутності священика у школі, оскільки почався новий навчальний рік. Мінімальна присутність священика у школі - один раз у тиждень.

7. Наголошено на повідомлення вірних про необхідність отримання благословення Правлячого Архієрея для здійснення реставрацій храмів чи спорудження капличок.

8. Спланувати практичну реалізацію благодійної акції “Колядуємо на Собор”, щоби спільними силами підтримати завершення будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві.

9. Вікарій Буковинський о. мітрат Валерій Сиротюк представив перед пресвітерами копію чудотворної ікони Чернівецької Матері Божої “Надія безнадійних”, яка є особливою Покровителькою для бездітних сімей. Відтепер кожна парохія єпархії може замовити таку ікону з укладеними молитвами та величною історією її написання.

10. Директор Коломийського дяківсько-катехитичного коледжу о. Захар Михасюта закликав протопресвітерів направляти на навчання дяків, які ще не отримади відповідної освіти. “З жовтня по суботах у приміщенні коледжу (вул. Гетьманська, 36) відбуватимуться лекції для передподружніх пар та молоді. Про час зустрічі буде попередньо повідомлено. Запрошуються усі охочі!”, - сказав о. Захар. Також з 12 листопада у коледжі розпочнуться Біблійно-євангелізаційні курси для мирян. Початок о 10 год. Запрошуються всі бажаючі!

11. Господарсько-економічну сторону життя єпархії представив о. Микола Романенчук, економ єпархії. Про формування групи на молодіжну паломницьку подорож до Берліну (Німеччина) для участі у Міжнародній зустрічі молоді “ТЕЗЕ - Берлін 2012” розповів о. Олександр Селезінка, віце-канцлер єпархії.

12. Згідно декрету №78/1 від 22.09.2011р.Б. Правлячий Архієрей іменував Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці м.Надвірна з подальшим офіційним найменуванням - Прокатедральний Собор Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Надвірна.

Згідно декрету №78/2 від 22.09.2011р.Б. Правлячий Архієрей іменував і представив протоієрея Петра Семенича Синкелом для Верховинського, Косівського, Яремчанського, Надвірнянського, Ланчинського, Пнівського деканатів Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Довідка: протопресвітер (декан) - це пресвітер (священик), який стоїть на чолі округи, що складається з багатьох парафій, щоб там від імені єпархіяльного єпископа сповняти завдання, визначені правом (кан. 276 - § 1). Коломисько-Чернівецька єпархія нараховує двадцять деканатів (округів) та один вікаріат (Чернівецький) на території Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Автор: о. В.Перцович, прес-секретар Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

Косівщина - Різне та цікаве