Понеділок, 25 червня, 2018

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці

Традиційно щороку наприкінці серпня віруючий люд вирушає пішою ходою до найбільшої святині Української Греко-Католицької Церкви – Зарваниці. Святий день Успіння Пресвятої Богородиці скликав до Марійського духовного центру цього року близько двадцяти тисяч вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Серед них були й представники БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії».

Одинадцятеро дітей віком від 10 до 16 років на чолі з Тарасом Бучовським, заступником директора БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії», вирушили віддати пошану святині у Зарваниці. Вони приєдналися до колони «Діти світла». Всі йшли з особливими проханнями, а тому кілометри долалися легко. Всього коломиян пройшли більше ста кілометрів. Дорогою вони співали пісень, в яких прославляли Діву Марію, а також несли хрест та ікону Богородиці. На ночівлі зупинялися в селах, спали в наметах.

Владики Миколай (Сімкайло), єпарх Коломийсько-Чернівецький та Василій (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський, вітали паломників в Зарваниці та відправляли святкові Богослужби.

Учасники прощі в ніч на 28 серпня брали участь у нічних чуваннях, урочистому поході із свічками, мали можливість приступити до Святої Сповіді. З уваги на велику кількість прочан на свято Успіння Пресвятої Богородиці Божественну Літургію відправляли на подіумі перед Зарваницьким собором, де прочани масово приступили до Святого Причастя.

У проповіді єпископ Миколай висловив радість з приводу прощі вірних єпархії до Зарваниці. «Сьогодні для нас велику радість дарує Богородиця, яка виявляє материнське піклування над українським народ. Спільною молитвою поручаємо наші благання Пресвятій Діві Марії, яка своїм покірним життям поєднала небо із землею…», – наголосив єпископ Миколай.

Довідка: Марійський духовний центр у селі Зарваниці Теребовлянського району на Тернопільщині внесено до переліку 15 найвизначніших святинь католицького світу, пов’язаних із об’явленням Діви Марії. Існує легенда, що один із ченців Києво-Печерської лаври, коли татари палили місто, врятувався і вирушив на захід. Багато днів блукав лісами і болотами. З надією на спасіння не переставав молитися до Богородиці. Вона з’явилася йому уві сні біля джерела і попросила залишитися у цьому райському куточку.

Першу церкву на цій місцині збудував князь Василько Теребовлянський. Заблукавши під час полювань у лісі, він важко захворів. Його знайшов чернець, що жив у печері, і благословив чудотворною іконою, на якій була зображена Діва Марія. Князь видужав і як дар за спасіння збудував храм.

За останні кілька років Марійський духовний центр у Зарваниці розбудувався. На його території та поблизу – п’ять церков, під лісом – Хресна дорога з образами. Для прочан зведено спеціальний будиночок та трапезну.

Джерело: Прес-служба БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії»


Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці

2011-08-30 17:45:58

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці Традиційно щороку наприкінці серпня віруючий люд вирушає пішою ходою до найбільшої святині Української Греко-Католицької Церкви – Зарваниці.
Діти «Карітасу» відпочили на морі

2011-08-30 17:20:29

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці Для дітей, які відвідують Благодійний фонд «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії», літо пройшло дуже насичено. Останньою родзинкою канікул стала поїздка на море.
Проща Коломийсько-Чернівецької єпархії до Зарваниці

2011-08-29 18:07:31

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці Тисячі вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ взяли участь у щорічній прощі до Зарваниці, яка відбулася на празник Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня.
Владика Миколай освятив наріжний камінь під пам’ятник Іванові Франкові

2011-08-29 17:50:05

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Миколай (Сімкайло) здійснив освячення наріжного каменя під монумент Івана Франка.
До Коломиї на виставку «Народна Війна» прибув екс-президент України Віктор Ющенко

2011-08-29 15:15:24

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці 26 серпня Правлячий Архієрей Кир Миколай (Сімкайло) взяв участь у відкритті виставки «Народна війна», що відбулася у музеї Гуцульщини та Покуття…
Нова книга о. д-ра Андрія Танасійчука

2011-08-29 14:25:48

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці Гордістю міста понад Прутом є не тільки спортсмени, танцюристи, співаки, але й священики. Отець Андрій Танасійчук захистив уже другу докторську дисертацію.
У Коломиї мешканці вулиці Довбуша скоро матимуть свій повноцінний духовний храм

2011-08-26 12:00:30

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці У Коломиї мешканці вулиці Довбуша скоро матимуть свій повноцінний духовний храм. Будівництво церкви Успення Пресвятої Богородиці розпочалося у 2002-му році.
З урочистостей до 20-річчя незалежності України

2011-08-25 10:45:59

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці День 24 серпня славетний для української нації, котра трагічним і переможним шляхом своєї історії прийшла до незалежності та втішається нею впродовж ювілейних двадцяти років.
Тлумач: молитви перед мощами блаженного Івана Слезюка і свято Урочистого Причастя

2011-08-25 10:15:42

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці На початку Успенського посту, з благословення владики Миколая (Сімкайла), у місті Тлумача було виставлено до почитання мощі блаженного Івана Слезюка…
Збудуймо Собор разом

2011-08-25 10:00:49

Коломийський «Карітас» взяв участь у прощі до Зарваниці Звертаємося до усіх людей доброї волі допомогти у завершенні будівництва та облаштування прилеглої території Катедрального Собору Преображення Христового м.Коломия.

Косівщина - Різне та цікаве