П'ятниця, 05 червня, 2020

До Коломиї на виставку «Народна Війна» прибув екс-президент України Віктор Ющенко

До Коломиї на виставку «Народна Війна» прибув екс-президент України Віктор Ющенко

26 серпня Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Миколай (Сімкайло) взяв участь у відкритті виставки «Народна війна», що відбулася у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені о. Й. Кобринського.

На урочисте відкриття виставки, що присвячена 20-річчю незалежності України, до Коломиї прибув екс-президент України Віктор Ющенко та народний депутат України Зіновій Шкутяк.

У часі відкриття виставки Владика Миколай закликав присутніх до молитовного вшанування полеглих за волю України та жертв голодомору.

В основу виставки ввійшли архівні документи, фотоматеріали, що висвітлюють події 1917-1932 років. Виставлені історичні матеріали та дослідження є незаперечним свідченням того, що в означений час тривала велика героїчна боротьба українського народу за свободу і незалежність своєї держави.

Представлені матеріали є спільним напрацюванням науковців Київської міської організації Всеукраїнського Товариства «Меморіал» імені В. Стуса та Громадського інституту історичної пам’яті.

Опісля Віктор Ющенко відвідав управління Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, де оглянув виставкові ікони з колекції владики Миколая, помолився перед мощами українських Святих та отримав у дар від Архієрея різьблений хрест із розп’яттям.

Джерело: Прес-служба єпархії

Косівщина - Різне та цікаве