Середа, 03 червня, 2020

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога 26 червня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова відбулася Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, з нагоди святкування 10-ї річниці візиту блаженного Івана Павла II в Україну. З ним співслужили: Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський,  Владика Петро (Стасюк), Єпарх для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, Архиєпископ Микола (Етерович), Генеральний секретар Синоду Єпископів Католицької Церкви, Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський. Були також семінаристи, монахи і монахині та більше ніж 50 священиків.

Рівно 10 років тому, тут, біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці (тепер це майдан Івана Павла II) відбулася зустріч Папи з молоддю. Тоді зійшлося понад 500 тис. людей. Сьогодні, з нагоди десятиріччя візиту, у Божественній Літургії взяли участь, за приблизними підрахунками, близько 100 тис. вірних. Минає також десятиліття, як блаженний Іван Павло II беатифікував 28 мучеників Української Греко-Католицької Церкви.

У проповіді Блаженніший Святослав згадав про зустріч Папи Івана Павла II з молоддю, як «під час холодного, але літнього дощу, Святіший Отець заспівав пісню, в якій були такі слова: «Дощ іде, діти ростуть» (слухати).

Предстоятель УГКЦ підкреслив, що під час ізиту Іван Павло II говорив про свободу. «Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога, коли ми обираємо його, коли ми прямуємо дорогою десяти Божих заповідей. Говорячи про цю дорогу, про той розвиток цивілізації, він тоді сказав всім нам, що справжня цивілізація  полягає не лише в економічному поступі, а найперше у розвитку людському, моральному і духовному» - зазначив Блаженніший Святослав.

Подарувавши УГКЦ блаженних новомучеників, Іван Павло II дав нам дороговказ, приклад, який ми повинні наслідувати і за яким маємо йти. Тоді, під час беатифікаційної Літургії, він сказав нам, що «мучеництво є найвищим способом служіння Богові й Церкві».

Крім того, Глава УГКЦ згадав, що під час візиту Івана Павла II до Львова у місті зменшилася злочинність, «ніхто більше не хотів творити зла, бо відчули, що від цієї особи, наслідника апостола Петра, випливає велика сила Божа, Дух Святий, який потягує усіх нас до Христа».

«Ми дякуємо Господу Богу за дар цього візиту, за дар мучеництва для нашої Церкви, дякуємо йому за те, що наша Церква живе і розвивається. Просимо у Господа Бога, щоб тим шляхом, на який нас повів блаженний Папа Іван Павло II, ми твердо ішли разом» - сказав на завершення Блаженніший Святослав.

Після Літургії Глава УГКЦ надав слово Архиєпископу Миколі Етеровичу, який згадав про зустріч Папи з молоддю, що відбулася на тому ж місці, «коли своїм словом і молитвою він змусив виглянути сонце, проганяючи темні хмари і дощ, майже як знак того, що після періоду бурі настане краще майбутнє для молоді, яка є надією Церкви і України».

«Між 1345 блаженними святими, проголошеними Іваном Павлом II, є багато українців», - зазначив у своєму слові Генеральний секретар Синоду Єпископів Католицької Церкви Владика Микола.


Посвячення наріжного каменя під новий храм у Городенківському деканаті

2011-07-11 20:57:47

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога 10 липня, в Неділю Всіх Святих українського народу, до села Котиківка Городенківського деканату з пастирським візитом перебував владика Миколай (Сімкайло).
Запрошуємо на велопрощу до Зарваниці!

2011-07-11 19:48:55

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога З благословення Правлячого Архієрея Кир Миколая (Сімкайла) від парохії Святого Василія Великого м.Косова організовується велопроща до Духовного Марійського Центру у Зарваниці…
У Коломийсько-Чернівецькій єпархії відбулися ієрейські свячення

2011-07-08 19:30:30

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога У день празника Різдва Івана Предтечі і Христителя в єпархіальній каплиці Покрову Пресвятої Богородиці Правлячий Архієрей Миколай (Сімкайло)…
Біля Вербізького мосту у Коломиї заклали фундамент каплиці

2011-07-08 11:40:53

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога Освячення фундаменту богослужбової каплиці Йорданського богоявлення відбулося у Коломиї. Нову споруду для християн будують біля Вербізького мосту.
Хор «Відродження» у гостях у косівчан

2011-07-05 09:30:54

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога У неділю, 3 липня 2011 р., церковний хор «Відродження» храму Пресвятої Тройці міста Тлумача здійснив поїздку до м. Косів Івано-Франківської області.
Вперше в історії села Заріччя відбулася Урочистість Першої Сповіді і Причастя дітей

2011-07-04 16:55:50

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога Дітей-першопричасників благословили батьки, хрещені батьки вели за руку до церкви, а біля входу у храм їх зустрічав адміністратор громади…
Свято першопричасників та хресних батьків

2011-07-04 10:15:42

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога До урочистої Літургії готувалися всі – діти, батьки, парафіяльна громада. Окремо готувалися хресні батьки. Вони зійшлися, з’їхалися з усіх усюд…
Святіший Отець Венедикт XVI з нагоди свята Св. Ап. Петра і Павла та 60-річчя свого священства

2011-06-29 17:21:02

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога «Не називаю вас слугами, але – друзями», – роздумами над цими словами Ісуса, сказаними до апостолів та записаними святим євангелистом Іваном…
Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога

2011-06-27 18:18:27

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога 26 червня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці м. Львова відбулася Божественна Літургія, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук)…
Городенківці черпають з духовної криниці блаженного Миколая Чарнецького

2011-06-26 10:26:38

Блаженніший Святослав: Справжня свобода настає тоді, коли ми наближаємося до Бога Цими днями минає десять років від часу, коли папа Іоан Павло ІІ під час свого візиту до України проголосив блаженним вихідця із села Семаківці Миколая Чарнецького

Косівщина - Різне та цікаве