Середа, 03 червня, 2020

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи

Депутати Чернівецької міської Ради звернулися до релігійних громад міста з проханням провести спільну поминальну молитву за загиблими в Другій світовій війні, приурочену до сімдесятої річниці нападу Німеччини на СРСР.

На запрошення депутатів відгукнулися духовенство та миряни Буковинського вікаріату Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Жалобна процесія зібралася на міському кладовищі в Чернівцях вул. Зелена о 14-00 перед меморіалом воїнів Другої світової війни.

Панахиду очолив вікарій буковинський УГКЦ отець-мітрат Валерій Сиротюк.

Разом з греко-католиками співслужив парох римо-католицької парафії Чернівців отець Марек Дроздік. Учасникам спільної молитви отець Валерій зачитав офіційне звернення блаженійшого Патріарха УГКЦ Святослава, в котрому блаженійший наголошував на потребу спільної та особистої молитви за убієнних на полі брані та невинних цивільних людей. Зокрема у зверненні глави УГКЦ було наголошено, що ми «Пам’ятаємо тих, хто попри всі небезпеки залишився людиною та рятував життя своїх ближніх, зокрема представників єврейського народу, наражаючи себе і свою родину на фізичне знищення. Пам’ятаємо, що ці геройські вчинки були не поодинокими чи відокремленими проявами людської та християнської самопожертви й любові, а ланками широкої акції допомоги, що її започаткував і сам втілив у життя слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький».

На завершення молитви вікарій Буковинський передав благословення Правлячого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії кир Миколая Сімкайла з побажанням доброго здоров’я всім живим, хто у роки Другої світової війни зазнав страждань від фашизму та комунізму.

Автор: Антоній Ромко для прес-служби єпархії


В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи

2011-06-24 13:35:39

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи Депутати Чернівецької міської Ради звернулися до релігійних громад міста з проханням провести спільну поминальну молитву за загиблими в Другій світовій війні…
Боже слово лікує!

2011-06-24 13:20:42

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи Упродовж тижня на запрошення Городенківського декана УГКЦ в церкві Успення Пресвятої Богородиці перебували ченці монастиря чину Святого Василія Великого…
190 років тому у Чернівцях освятили першу на Буковині греко-католицьку церкву

2011-06-22 15:15:06

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи У 1820 році городянин Тадей Туркул подарував невеличку земельну ділянку та пожертвував власні кошти на будівництво нової церкви для греко-католиків Чернівців.
Діти з «Карітасу» активно оздоровлюються

2011-06-21 09:00:34

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи Вже рік діє проект «Соціальний центр для дітей трудових мігрантів» в БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії». Головна мета проекту полягає в забезпеченні психоемоційної…
Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини

2011-06-20 15:15:59

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи За два роки у центрі Гуцульщини – місті Косові громада Української Греко-Католицької Церкви змогла відбудувати свій храм…
На 80-му році життя відійшов у вічність священик УГКЦ о. Михайло Сенеджук

2011-06-19 16:43:45

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи Зранку 19 червня, у неділю Всіх Святих, перестало битися серце священика Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Михайла Сенеджука.
День медичного працівника в Отинійській лікарні

2011-06-17 18:32:52

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи 15 червня, на честь Дня медичного працівника, відбулося урочиста святкова відправа за здоров’я працівників Отинійської районної лікарні.
"Обнова-фест": свято духу і традицій у Чернівцях

2011-06-16 11:30:18

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи 12 червня 2011 року на День Пресвятої Трійці відбувся четвертий молодіжний етно-духовний фестиваль „Обнова-фест”.
Особливий храмовий празник на Снятинщині

2011-06-15 13:30:21

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи На храмовий празник Святої Трійці, який співзвучний з назвою села, що на Снятинщині, завітав владика Миколай (Сімкайло).
Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині

2011-06-14 22:23:27

В Чернівцях спільною молитвою відзначили день пам’яті та скорботи Лагідне червневе небо, вмите дощами, ясніє, усміхається, і сонце золотими нитями квітчає високі гори. Здавалось, сама Божа благодать зійшла на цей чарівний куточок…

Косівщина - Різне та цікаве