Вівторок, 19 червня, 2018

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві

4 червня 2011 року близько 500 катехитів − представників єпархій та екзархатів з усієї України, − з’їхалися на спільну зустріч з нагоди 20-ї річниці відродження катехитичного служіння. Всеукраїнський з‘їзд катехитів благословив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Метою зустрічі було бажання допомогти громадськості «зрозуміти важливість християнського виховання за посередництвом катехизації дітей, молоді та дорослих, спільний пошук шляхів, щоб разом могли зростати у вірі», – зазначає о. Михайло Гарват, голова Катехитичної комісії Верховного Архиєпископства УГКЦ.

На зустрічі були представники Київської та Львівської архиєпархій, Івано-Франківськаої Сокальсько-Жовківської, Коломийсько-Чернівецької, Стрийської, Самбірсько-Дрогобицької, Тернопільсько-Зборівської та Бучацької єпархій, Луцького та Одесько-Кримського екзархатів. Крім того, прибули гості з Німеччини.

Після Божественної Літургії відбулася наукова конференція. Доповідь на тему «Боже слово - джерело катехизи» виголосив Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, керівник Адміністрації Патріаршої курії. Відтак відбулася прес-конференція (про обговорені теми та її перебіг детальніше повідомимо у наступному прес-релізі).

Перед вечерею учасники разом молилися Молебень до Христа Чоловіколюбця, на завершення якого о. Михайло зачитав привітання від Блаженнішого Любомира та від Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ.

Після цього Владика Богдан зустрівся із головами єпархіальних катехитичних комісій. Під час зустрічі було розглянуто чотири питання:

- Ознайомлення із постановами Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного архиєпископства від 25 - 26 травня 2011 р.

- Семінар для провідників літніх таборів.

- Підвищення кваліфікації катехитів, які 20 років тому розпочали своє навчання.

- Рік Божого Слова (керигми).

Також було заслухано пропозиції та побажання, які висловили голови комісій для подання їх на розгляд Синоду.

Цей день завершився презентацією єпархіальних катехитичних комісій та нічними чуваннями.

У неділю, 5 травня, Архиєрейську Божественну Літургію очолив  Владика Богдан (Дзюрах). З ним спіслужили Владика Тарас (Сеньків), Апостольський адміністратор Стрийської єпархії, та численне духовенство. Близько чотирьох тисяч паломників долучилися до спільної молитви за тих, хто несе і слухає Боже Слово.

Опісля ті, хто ревно звершує своє парафіяльне катехитичне служіння, отримали грамоти від Патріарха. Всеукраїнський з‘їзд катехитів завершився молитовно-мистецькою академією.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ


190 років тому у Чернівцях освятили першу на Буковині греко-католицьку церкву

2011-06-22 15:15:06

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві У 1820 році городянин Тадей Туркул подарував невеличку земельну ділянку та пожертвував власні кошти на будівництво нової церкви для греко-католиків Чернівців.
Діти з «Карітасу» активно оздоровлюються

2011-06-21 09:00:34

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві Вже рік діє проект «Соціальний центр для дітей трудових мігрантів» в БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії». Головна мета проекту полягає в забезпеченні психоемоційної…
Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини

2011-06-20 15:15:59

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві За два роки у центрі Гуцульщини – місті Косові громада Української Греко-Католицької Церкви змогла відбудувати свій храм…
На 80-му році життя відійшов у вічність священик УГКЦ о. Михайло Сенеджук

2011-06-19 16:43:45

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві Зранку 19 червня, у неділю Всіх Святих, перестало битися серце священика Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Михайла Сенеджука.
День медичного працівника в Отинійській лікарні

2011-06-17 18:32:52

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві 15 червня, на честь Дня медичного працівника, відбулося урочиста святкова відправа за здоров’я працівників Отинійської районної лікарні.
"Обнова-фест": свято духу і традицій у Чернівцях

2011-06-16 11:30:18

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві 12 червня 2011 року на День Пресвятої Трійці відбувся четвертий молодіжний етно-духовний фестиваль „Обнова-фест”.
Особливий храмовий празник на Снятинщині

2011-06-15 13:30:21

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві На храмовий празник Святої Трійці, який співзвучний з назвою села, що на Снятинщині, завітав владика Миколай (Сімкайло).
Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині

2011-06-14 22:23:27

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві Лагідне червневе небо, вмите дощами, ясніє, усміхається, і сонце золотими нитями квітчає високі гори. Здавалось, сама Божа благодать зійшла на цей чарівний куточок…
Представлення нової християнської спільноти у Тлумачі

2011-06-14 14:15:39

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві У день світлого празника Святої Тройці з візитацією до Тлумача прибув протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії о. мітрат Василь Мельничук.
Мощі Блаженної Матері Терези з 19 по 26 червня в Чернівцях

2011-06-11 20:30:11

Всеукраїнський з’їзд катехитів відбувся на Ясній Горі у Гошеві З Благословення та ініціативи Правлячого єпископа владики Миколи Сімкайла, до Чернівецького Собору Успення Пресвятої Богородиці прибудуть мощі блаженної Матері Терези Калькуттської.

Косівщина - Різне та цікаве