Четвер, 26 квітня, 2018

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині

Лагідне червневе небо, вмите дощами, ясніє, усміхається, і сонце золотими нитями квітчає високі гори. Здавалось, сама Божа благодать зійшла на цей чарівний куточок, де в сяйві світла срібними куполами піднеслась в синь небес нова церква.

Сповнилась заповітна мрія громади присілка Фентираль, що в селі Зеленій, і постала у своїй величі святиня, як гуцульський візерунок на рушнику. Чин освячення відбувся недільного дня Зіслання Святого Духа при великому здвизі людей – як вірних з цілої Зелени, так і парафіян з навколишніх сіл та гостей. З хлібом-сіллю на рушнику старший брат Дмитро Герба та миряни вітали Преосвященного владику Миколая (Сімкайла), єпарха Коломийсько-Чернівецького. На порозі Божого храму високого гостя зустрів о. Володимир Андрусяк, який доклав багато зусиль, щоби постав храм на славу Зіслання Святого Духа.

Збудувати таку прекрасну, як і годиться на Гуцульщині, дерев’яну церкву – важка і відповідальна справа. Та з Божою поміччю люди впорались з непростим завданням і в день торжества не приховували сліз своєї радості.

Діти місцевої школи щирими устами теж стрічали дорогого Архієрея та польовими квітами встеляли стежину до храму. Єпарх привітав усіх мирян зі світлим народженням святині. З краплинами свяченої води, які рясно зросили стіни нової церкви, єпископ випрошував у Господа Бога благословення для українського люду, зокрема і для Фентираль. Дух Божий перебував зі всіма, зігріваючи серця любов’ю, миром і спокоєм. Злагоджено і задушевно лунав спів хору під керівництвом директора початкової школи Лілії Піпах.

Першу урочисту Святу Літургію Архієреєві співслужили декан Пнівський о. мітрат Богдан Михайлина та священики навколишніх парохій. Уважно слухали вірні глибокозмістовну проповідь єпископа, в якій він торкнувся багатьох злободенних питань сучасного життя, такого складного і розмаїтого, закликав кожного, зокрема молодь і дітей, триматися Заповідей Божих, ревно молитися, відкривати себе Божій благодаті, дозволяти Святому Духові діяти у своєму серці. Бо найголовніше, наголошував владика Миколай, жити з Богом, бути єдиними у вірі й Любові. Науку про свято Зіслання Святого Духа перед святковою громадою виголосив о. Володимир Білослудцев.

Традиційно після Богослужіння та многолітня церковній владі та всім, хто спричинився своїми пожертвами і працею, за особливий вклад у будівництво церкви були зачитані Подячні Грамоти від імені владики, а маленькі гуцулята, вручаючи квіти радували всіх духовними віршиками й одночасно отримували від єпарха благословення та образки у дарунок.

На завершення великого торжества о. Володимир Андрусяк, який має у людей повагу й авторитет і є справжнім духовним провідником, сердечно привітав своїх парафіян, подякував насамперед Господу Богу, єпископові Миколаю, декану о. мітрату Григорію Сімкайлу, декану о. Богдану Михайлині, всечесним отцям і всім, хто спричинився до будівництва цієї красуні церкви. З глибоким душевним піднесенням наголосив, що коли люди єдині, коли добрі і світлі, то вони є великою родиною, а християнська родина – то їх маленька земна церква, в якій завжди перебуває Дух Святий.

Із щирим вітанням виступила і Ганна Самуляк, парафіянка церкви святого Димитрія, що в Зеленій. Вона присвятила Церкві Христовій, її святості, власний вірш.

Насамкінець владика Миколай уділив громаді новоосвяченого храму Архієрейське благословення і побажав всім миру, добра, злагоди, єдності та процвітання церкви.

Назавжди, як вогник Господній, залишаться незабутні враження і світло в душі вірних церкви Зіслання Святого Духа, що стала їм дорогою і близькою, їхнім святилищем, земним небом. Бо немає на землі місця вищого, ніж храм Божий. Радість переповнює серця мирян, що віднині молитимуться в домі Божому, зведеному своїми руками, і спільними молитвами випрошуватимуть в Небесного Отця благословення для своїх родин й для всієї Матері-України, і віритимуть, що під покровом Святого Духа світ стане добрішим, світлішим і кращим…

Повідомила Г. Самуляк для прес-служби єпархії


Діти з «Карітасу» активно оздоровлюються

2011-06-21 09:00:34

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині Вже рік діє проект «Соціальний центр для дітей трудових мігрантів» в БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії». Головна мета проекту полягає в забезпеченні психоемоційної…
Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини

2011-06-20 15:15:59

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині За два роки у центрі Гуцульщини – місті Косові громада Української Греко-Католицької Церкви змогла відбудувати свій храм…
На 80-му році життя відійшов у вічність священик УГКЦ о. Михайло Сенеджук

2011-06-19 16:43:45

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині Зранку 19 червня, у неділю Всіх Святих, перестало битися серце священика Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Михайла Сенеджука.
День медичного працівника в Отинійській лікарні

2011-06-17 18:32:52

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині 15 червня, на честь Дня медичного працівника, відбулося урочиста святкова відправа за здоров’я працівників Отинійської районної лікарні.
"Обнова-фест": свято духу і традицій у Чернівцях

2011-06-16 11:30:18

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині 12 червня 2011 року на День Пресвятої Трійці відбувся четвертий молодіжний етно-духовний фестиваль „Обнова-фест”.
Особливий храмовий празник на Снятинщині

2011-06-15 13:30:21

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині На храмовий празник Святої Трійці, який співзвучний з назвою села, що на Снятинщині, завітав владика Миколай (Сімкайло).
Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині

2011-06-14 22:23:27

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині Лагідне червневе небо, вмите дощами, ясніє, усміхається, і сонце золотими нитями квітчає високі гори. Здавалось, сама Божа благодать зійшла на цей чарівний куточок…
Представлення нової християнської спільноти у Тлумачі

2011-06-14 14:15:39

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині У день світлого празника Святої Тройці з візитацією до Тлумача прибув протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії о. мітрат Василь Мельничук.
Мощі Блаженної Матері Терези з 19 по 26 червня в Чернівцях

2011-06-11 20:30:11

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині З Благословення та ініціативи Правлячого єпископа владики Миколи Сімкайла, до Чернівецького Собору Успення Пресвятої Богородиці прибудуть мощі блаженної Матері Терези Калькуттської.
Освячення нової дзвіниці в Ланчині

2011-06-08 12:42:59

Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині В неділю 5 червня, по кількох роках старанної праці, невелика греко-католицька громада змогла втішитися новою дзвіницею яка прикрасила не тільки церкву, а й селище…

Косівщина - Різне та цікаве