Вівторок, 19 червня, 2018

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях

12 червня 2011 року на День Пресвятої Трійці відбувся четвертий молодіжний етно-духовний фестиваль „Обнова-фест”. Цього року в Чернівецький музей народної архітектури та побуту завітало декілька тисяч відвідувачів різного віку. Організатори фестивалю – Товариство українських студентів-католиків „Обнова” – потурбувалися, щоб кожен мав нагоду знайти для себе щось цікаве.

Святкування традиційно розпочалося Молебнем до Пресвятої Богородиці за українську молодь, під час якого небо покропило мирян дрібним дощем, наче дало своє благословення. Потім етнічна сцена фестивалю перетворилась на справжній танцювальний майданчик, де його величність Танець своєю майстерністю підкорювали: ансамбль народного танцю „Буковина”, школа танців та фітнесу „Dance Avenue”, народний танцювальний ансамбль „Топорівчанка”, студія сучасного танцю „ХХІ століття”, народний колектив хореографічного мистецтва „Неогалактика”. Також для гостей фестивалю виступили: молодша група Чернівецького міського фольклорного театру-студії „Гердан”, Народний театр Центрального палацу культури м.Чернівці та дизайн-студія „Крокус”.

У музейних експозиціях з самого ранку працювали творчі майстерні, де кожен міг взяти участь у найрізноманітніших майстер-класах: виготовляти дощовиці вчив майстер Віталій Нестерчук (Нестор) зі Львова, писанкарство демонструвала буковинська студія „Сварга” – Світлана Красовська та Наталя Сурудзій, ляльки-мотанки – Еля Ошовська, декупаж – Олена Тимчук, іконопис технікою „яєчна темпера” – Тетяна-Ярина Харіна, валяння шерсті – Олена Лакіза, прикраси з кераміки, фенічки робила Кристина Склярчук, народну біжутерію – хмельничанка Катерина Пяста. Також працював обновлянський двір, де бажаючим заплітали косички, робили фенічки та обмальовували все обличчя візерунками боді-арту.

Особлива увага приділялася дітям: для них працював цілий дитячий двір з малюванням, дитячою гімнастикою, духовним вишколом, також дітей з батьками запрошував казкар Роман Рудюк в експозицію вітряка. Цікавинкою цьогорічного фесту стала майстерня з показу українського кіно та анімації в бринзарні, де, лежачи не сіні, можна було переглянути українські мультики, а також стрічки за участю нашого знаменитого земляка Івана Миколайчука, сімдесятиліття з народження котрого святкуємо у ці дні. Особливою популярністю користувалась танцювальна майстерня, де хореографи ансамблю „Буковина” вчили сучасних та народних танців під запальну музику троїстих музик.

А на центральній галявині музею розбила табір військово-історична дружина „Чорна Галич”, учасники якої немов перенесли нас у Галицько-Волинське Князівство XIII століття, оскільки демонстрували повну історичну реконструкцію тогочасного одягу, побуту, зброї та навіть середньовічного бою.

Під вечір велика фестивальна сцена зібрала максимум молоді, щоб „погопкатись” під запальні молодіжні гурти: „Полюси” (Чернівці), „Самі свої”, „SЮR Band” (Київ), „Чумацький шлях” (Хмельницький), „Тарасова ніч”, „Green Silence” (Львів), „От Vinta” (Рівне).

Наприкінець усі присутні зігрілися від гарячого виступу формації „Тіні вогню” та запалення святкової ватри, яка буде горіти в наших серцях цілий рік, аж до наступного, ювілейного фестивалю „Обнова-фест”.

Автор: Олександра ХУХЛІНА, «Обнова» – Чернівці


Діти з «Карітасу» активно оздоровлюються

2011-06-21 09:00:34

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях Вже рік діє проект «Соціальний центр для дітей трудових мігрантів» в БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії». Головна мета проекту полягає в забезпеченні психоемоційної…
Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини

2011-06-20 15:15:59

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях За два роки у центрі Гуцульщини – місті Косові громада Української Греко-Католицької Церкви змогла відбудувати свій храм…
На 80-му році життя відійшов у вічність священик УГКЦ о. Михайло Сенеджук

2011-06-19 16:43:45

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях Зранку 19 червня, у неділю Всіх Святих, перестало битися серце священика Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Михайла Сенеджука.
День медичного працівника в Отинійській лікарні

2011-06-17 18:32:52

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях 15 червня, на честь Дня медичного працівника, відбулося урочиста святкова відправа за здоров’я працівників Отинійської районної лікарні.
"Обнова-фест": свято духу і традицій у Чернівцях

2011-06-16 11:30:18

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях 12 червня 2011 року на День Пресвятої Трійці відбувся четвертий молодіжний етно-духовний фестиваль „Обнова-фест”.
Особливий храмовий празник на Снятинщині

2011-06-15 13:30:21

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях На храмовий празник Святої Трійці, який співзвучний з назвою села, що на Снятинщині, завітав владика Миколай (Сімкайло).
Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині

2011-06-14 22:23:27

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях Лагідне червневе небо, вмите дощами, ясніє, усміхається, і сонце золотими нитями квітчає високі гори. Здавалось, сама Божа благодать зійшла на цей чарівний куточок…
Представлення нової християнської спільноти у Тлумачі

2011-06-14 14:15:39

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях У день світлого празника Святої Тройці з візитацією до Тлумача прибув протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії о. мітрат Василь Мельничук.
Мощі Блаженної Матері Терези з 19 по 26 червня в Чернівцях

2011-06-11 20:30:11

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях З Благословення та ініціативи Правлячого єпископа владики Миколи Сімкайла, до Чернівецького Собору Успення Пресвятої Богородиці прибудуть мощі блаженної Матері Терези Калькуттської.
Освячення нової дзвіниці в Ланчині

2011-06-08 12:42:59

Обнова-фест : свято духу і традицій у Чернівцях В неділю 5 червня, по кількох роках старанної праці, невелика греко-католицька громада змогла втішитися новою дзвіницею яка прикрасила не тільки церкву, а й селище…

Косівщина - Різне та цікаве