Понеділок, 23 квітня, 2018

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини

За два роки у центрі Гуцульщини – місті Косові громада Української Греко-Католицької Церкви змогла відбудувати свій храм, що був знищений несподіваним вогнем 19.06.2009 року. У такому короткому часі, як для побудови церкви, вірні Коломийсько-Чернівецької єпархії активізувалися для помочі у трагедії.

19 червня 2011 року парохія УГКЦ м. Косова вже відсвяткувала освячення нової величної святині під покровительством Святого Василія Великого. Будівництво храму витримано у властивому гуцульському стилі з сучасними елементами, які покликані зробити храм безпечнішим до вогню та інших руйнівних факторів.

Освячення церкви здійснив владика Миколай (Сімкайло), єпарх Коломийсько-Чернівецький, за чисельної присутності косівчан та гостей. Божественну Літургію Архієреєві співслужили близько півсотні священиків, які розділювали і трагічні наслідки з цією парохією, а цього дня прийшли порадіти за вірних та жертвенних гуцулів.

В українській вишивці з радістю на обличчі спостерігали за торжественними діями духовенства всі присутні. У нагоді стали і новітні розробки – телевізійні монітори, які давали можливість спостерігати людям, що стояли біля церкви, за діями святкової відправи, яка відбувалося у храмі.

На свято до Косова прибув і народний депутат України Зеновій Шкутяк, також були присутні представники місцевої влади: Іван Грималюк, заступник голови РДА, Андрій Клуб, голова райради, Іван Підлетейчук, начальник ДПІ в Снятинському районі та інші відомі особистості, які прилучилися до цього свята. На завершення прибув також Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної ради.

Зустрічаючи Архієрея, парохіяни на знак поваги випустили в небо п’ятдесят голубів як символ любові та чистоти. Преосвященніший владика Миколай похвалив громаду за таку велику працю: «Ви відбудувати храм за два роки. Ще не знаємо, щоб так комусь вдавалося», – сказав єпископ.

Повчальне слово до вірян виголосив о. мітрат Василь Мельничук, протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Опісля звучали слова вдячності для владики Миколая, отця-пароха Романа Іванюлика, жертводавців, які отримали з рук Архієрея пам’ятні грамоти. Також єпископ вручив пам’ятну грамоту для Косівської громади та о. Романа. Малі гуцулята підготували для присутніх святковий виступ: вірші та пісні.

Отець Роман, який виконує ще уряд декана Косівського, коротенько розповів, що відбувалося в його душі коли горіла церква, який біль огорнув громаду. «За Божою поміччю і жертвенністю багатьох людей у нас сьогодні неповторно велике свято», – відзначив парох Косова.

Для всіх присутніх було підготовлено пам’ятку з видом церкви і молитвою Святого Василія Великого за жертводавців. Також було організовано святкове пригощування.

На завершення єпископ Миколай освятив накупольний хрест для ще одного нового храму УГКЦ, який будує Косівська громада у центрі міста.

Джерело: Прес-служба єпархії


Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини

2011-06-20 15:15:59

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини За два роки у центрі Гуцульщини – місті Косові громада Української Греко-Католицької Церкви змогла відбудувати свій храм…
На 80-му році життя відійшов у вічність священик УГКЦ о. Михайло Сенеджук

2011-06-19 16:43:45

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини Зранку 19 червня, у неділю Всіх Святих, перестало битися серце священика Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Михайла Сенеджука.
День медичного працівника в Отинійській лікарні

2011-06-17 18:32:52

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини 15 червня, на честь Дня медичного працівника, відбулося урочиста святкова відправа за здоров’я працівників Отинійської районної лікарні.
"Обнова-фест": свято духу і традицій у Чернівцях

2011-06-16 11:30:18

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини 12 червня 2011 року на День Пресвятої Трійці відбувся четвертий молодіжний етно-духовний фестиваль „Обнова-фест”.
Особливий храмовий празник на Снятинщині

2011-06-15 13:30:21

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини На храмовий празник Святої Трійці, який співзвучний з назвою села, що на Снятинщині, завітав владика Миколай (Сімкайло).
Освячено новий храм УГКЦ на Надвірнянщині

2011-06-14 22:23:27

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини Лагідне червневе небо, вмите дощами, ясніє, усміхається, і сонце золотими нитями квітчає високі гори. Здавалось, сама Божа благодать зійшла на цей чарівний куточок…
Представлення нової християнської спільноти у Тлумачі

2011-06-14 14:15:39

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини У день світлого празника Святої Тройці з візитацією до Тлумача прибув протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії о. мітрат Василь Мельничук.
Мощі Блаженної Матері Терези з 19 по 26 червня в Чернівцях

2011-06-11 20:30:11

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини З Благословення та ініціативи Правлячого єпископа владики Миколи Сімкайла, до Чернівецького Собору Успення Пресвятої Богородиці прибудуть мощі блаженної Матері Терези Калькуттської.
Освячення нової дзвіниці в Ланчині

2011-06-08 12:42:59

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини В неділю 5 червня, по кількох роках старанної праці, невелика греко-католицька громада змогла втішитися новою дзвіницею яка прикрасила не тільки церкву, а й селище…
УГКЦ вшановує пам’ять о. Маркіяна Шашкевича

2011-06-07 17:00:57

Через трагедію до освячення нового храму УГКЦ у центрі Гуцульщини З нагоди двохсотріччя з дня народження о. Маркіяна Шашкевича (6 листопада 1811 року) та з приводу його річниці смерті (7 червня 1843 року) Блаженніший Святослав звернувся з Посланням…

Косівщина - Різне та цікаве