Понеділок, 20 вересня, 2021

Косівські новини

  • Данина пам’яті +

    Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Та багато сторінок у нашій історії кривавих Детальніше
  • Косів - гармонія чистоти і акуратності європейського містечка +

    Косів - районний центр Івано- Франківської області та адміністративно - торговий центр галицької Гуцульщини, а недавно ще й став відомим карпатським курортом. Детальніше
  • Відзначили професійне свято +

    «До міліції, як і до Бога, люди, зазвичай, звертаються тоді, коли їм тяжко, коли потрапляють у біду, коли потребують допомоги; Детальніше
  • 1

Гордість Косівщини

Життєвий і творчий шлях Олексія Соломченка. частина 1

1---0001Олексій Соломченко — відомий дослідник, мистецтвознавець й педагог, лауреат премії ім. Ю. Шкрібляка, заслужений працівник культури України, член Національної спілки художників України та Спілки народних майстрів, творчий спадок якого сьогодні став не лише особливою сторінкою в історії дослідження народного мистецтва Гуцульщини другої половини XX століття, але й зайняв гідне місце в загальнонаціональній та світовій культурі. Мудрий наставник, який своєю благородною педагогічною працею постійно ділився скарбами своїх наукових досягнень, по-батьківськи допомагав оволодівати високими фаховими знаннями на ниві мистецтвознавства. Його заслуги в справі підготовки й виховання нової генерації митців у галузі декоративно-прикладного мистецтва справді були дуже вагомими.

Детальніше: Життєвий і творчий шлях Олексія Соломченка. частина 1

Косівщина - Гордість Косівщини

Життєвий і творчий шлях Олексія Соломченка. частина 2

1---0007Талант Олексія Соломченка як мистецтвознавця по-справжньому розкривався на сторінках популярно-освітніх та дослідницьких часописів: «Дзвін», «Народна творчість та етнографія», «Україна», «Образотворче мистецтво», «Наука і суспільство», а також в зарубіжних — «Життя і слово», «Ми і світ» (Торонто, Канада), де друкувалися відомі праці.

Детальніше: Життєвий і творчий шлях Олексія Соломченка. частина 2

Косівщина - Гордість Косівщини

Життєвий і творчий шлях Олексія Соломченка. частина 3

На зустрічі з студентами училища. 1950-ті рокиНаші уявлення про значення творчого доробку Олексія Григоровича для історії народного мистецтва Гуцульщини були б неповними, якщо обминути педагогічну та громадську діяльність. Невід’ємну цілісність з науковими інтересами Олексія Соломченка становила його музейна діяльність. Як знавець і цінуваль-ник мистецтва, вже з перших днів, займаючи посаду директора училища, він одним з перших збагнув неповторну красу шедеврів людського генія, усвідомив необхідність їх збереження для нащадків.

Детальніше: Життєвий і творчий шлях Олексія Соломченка. частина 3

Косівщина - Гордість Косівщини

Михайло і Романія Струтинські

Михайло СтрутинськийСім'я Струтинських (Михайло та Романія) стала однією з «візитівок» Косова: дорогу до їх оселі Вам тут кожен покаже. Звичайне, на перший погляд, подружжя, а їх життя, незвичайним, зробила велика пристрасть глави сімейства — жага колекціонування. Бо як інакше назвати гарячий ентузіазм, з яким 40 років тому взявся збирати все, що любив? Спочатку були марки і книжки. Оскільки захоплювався живописом, домашню бібліотеку щоразу поповнювали альбоми репродукцій і монографії про творчість художників. Далася взнаки і зацікавленість медициною: якщо в дитинстві малий експериментатор робив «хірургічні операції» щурам, то в дорослому віці став вивчати фітотерапію, різноманітні оздоровчі методики.

Детальніше: Михайло і Романія Струтинські

Косівщина - Гордість Косівщини

Марія Влад

m.vladМарія Миколаївна Влад (Ганцяк) народилася народилася 25 серпня 1040 року в селі Розтоки Косівського району Івано-франківської області.

Письменниця, журналістка, громадська діячка. Авторка трьох прозових книжок, численних ліричних та релігійних збірок. Працювала журналісткою, зокрема в газеті "Літературна Україна", і редактором журналу Welcome to Ukraine. На Українському радіо вела культурологічні програми.
Вірші почала писати у ранньому дитинстві.Друкувалася з 1950 року. Має вищу журналістську освіту.
Збірка Марії Влад «Грають у дримби вітри» була яскравим явищем у літературному процесі 70-х років минулого сторіччя.

Детальніше: Марія Влад

Косівщина - Гордість Косівщини

Сторінка 1 з 5