Неділя, 09 серпня, 2020

«Прикарпаттяобленерго» захищатиме птахів від ліній електропередачі

Івано-Франківські енергетики, вперше в Україні, займуться захистом повітряних електроліній від птахів, і птахів від ліній. ПАТ «Прикарпаттяобленерго» підписало Договір з Державним природознавчим музеєм НАН України. Предметом співпраці енергетиків з науковцями впродовж 2012–2013 років стане фахове дослідження «Оцінка впливу ліній електропередач на орнітофауну і розробка заходів запобігання загибелі птахів та аварій на електролініях».

Таким чином прикарпатські енергетики стали першими, хто ініціював таке ґрунтовне вивчення цього питання в Україні. Натомість закордонні дослідження свідчать, що лише в Афро-Євразійському регіоні від ураження струмом гинуть сотні тисяч птахів, а від зіткнення з лініями електропередач – десятки мільйонів птахів.

Співпраця орнітологів і енергетиків є необхідною для розробки дієвих методів захисту і повітряних електроліній від птахів, і птахів від ліній.

«Для наукового дослідження ми запропонували орнітологам ділянки наших високовольтних ліній у Тлумацькому та Городенківському районах Івано-Франківської області, які зазнають найбільшого впливу птахів, — розповідає начальник служби ліній електропередач ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Заровецький. – Адже саме тут, через долину Дністра, пролягають осінні міграційні шляхи лелек на південь».

Польові дослідження розпочнуться в березні і триватимуть впродовж цілого року, пише «Репортер».

Косівщина - Новини Гуцульщини