Неділя, 09 серпня, 2020

Начальниця поштового відділення обкрадала пенсіонерів косівщини

Косівський районний суд Івано-Франківської області визнав винною 27-річну підсудну, яка з метою отримання незаконної наживи, вчинила розтрату коштів шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення документації. Підмінна керівниця відділення зв’язку вносила завідомо неправдиві відомості в офіційні документи, внаслідок чого одна й та ж листоноша недоотримувала певні суми, призначені громадянам, як соціальні допомоги.

У першому випадку листоноша, яка доставляла людям виплати, виявила недостачу 3079 гривень. Повернувшись на роботу, жінка зажадала пояснень від керівниці, однак отримала запевнення, що буде проведена звірка і, мовляв, усе з’ясується, чому так сталося.

За місяць трапилася аналогічна історія. Отримавши гроші для доставки громадянам, листоноша рознесла їх адресатам, однак знову виявилося, що вказана у відомостях сума не відповідає сумі отриманої готівки. Цього разу не вистачало 3225 гривень і 43 копійок.

Що характерно, добросовісна листоноша, поки її тимчасова керівниця годувала обіцянками розібратися в бухгалтерії, здійснила виплату пенсій та соціальної допомоги громадянам за власні кошти. Для цього їй довелося продати корову.

Зрозуміло, що надалі керівництвом центру поштового зв’язку була проведена ретельна перевірка, результати якої підтвердили припущення про те, що тимчасова начальниця відділення зв’язку просто привласнила ці гроші. З метою приховання фактів привласнення коштів на загальну суму 6305 гривень 6 копійок, зловмисниця здійснила неправдиві записи в книзі обліку поштових відправлень, поштових переказів, пенсій і соціальних допомог про те, що листоноші видано усі кошти для доставки громадянам.

Відтак, у червні минулого року щодо цієї особи було порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.2 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення або заволодіння чужим майном) і ч.1 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення), а нещодавно закінчився судовий розгляд справи.

У судовому засіданні підсудна повністю визнала свою вину і щиро покаялася у вчиненому. Жінка запевнила, що до копійки поверне привласнені і розтрачені кошти, виконавши зобов’язання за цивільним позовом про відшкодування збитків, завданих листоноші. З урахуванням цих, а також обставин, що пом’якшують вину підсудної, суд вирішив, що виправлення засудженої можливе без відбування покарання, пов’язаного з ізоляцією від суспільства.

Суд оголосив підсудній вирок і призначив їй покарання у вигляді обмеження волі з позбавленням права займати матеріально-відповідальні посади упродовж півтора років. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України суд звільнив підсудну від відбування покарання з випробуванням на 1 рік.

Косівщина - Новини Гуцульщини