Вівторок, 14 липня, 2020

Сьогодні прикарпатці вшанували пам'ять жертв Голокосту

27 січня, в Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, до місць масового захоронення євреїв, загиблих від рук фашистських загарбників, на кладовищі в місті Івано-Франківську (по вулиці Ленкавського) і в Павлівці Тисменицького району представники органів влади та громадських єврейських організацій поклали вінки і живі квіти.

В обласному краєзнавчому музеї сьогодні відкрили тематичну виставку. Жалобні заходи відбулися і в районних центрах області.

Довідково

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначається щорічно 27 січня. Саме цього дня 1945 року було звільнено в`язнів нацистського концтабору "Освенцім", де загинули понад 2 мільйони людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з чотирма з половиною мільйонами дорослих, стали півтора мільйони дітей.

 Німецька окупація України під час Другої світової війни була трагедією і для українських євреїв. В межах СРСР 2, 5 мільйони євреїв були знищені. Вбивства євреїв почалися восени 1941 року, спочатку в центральній Україні, а потім і в Західній Україні. Тільки в Києві 35 000 євреїв було вбито в Бабиному Яру. Масове вбивство євреїв здійснювалося скрізь по Україні в 1942—1944рр.

Косівщина - Новини Гуцульщини