Неділя, 24 січня, 2021

НКРЕ схвалило інвестпрограму «Прикарпаттяобленерго» на 153 мільйони

Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) схвалила інвестиційну програму колективу ПАТ «Прикарпаттяобленерго» на 2012 рік із загальним обсягом капіталовкладень в обсязі близько 153 мільйонів гривень. Левову частку цих коштів — понад 75% буде спрямовано на оновлення електричних мереж та обладнання в області.

Зокрема, як повідомляє прес-служба «Прикарпаттяобленерго», в нинішньому році планується розпочати будівництво повітряної лінії електропередач 110 кіловольт Яворів—Ільці та реконструювати низку об’єктів енергопостачання — підстанції «Ворохта» і «Шкірзавод», повітряну електролінію Лука—Букачівці та електролінію від підстанції «Верховина» з приєднанням до неї с. Красноїлля, пише галичина.

В Івано-Франківську і Долині в рамках реалізації інвестпрограми передбачається перебудувати кабельні лінії, від яких живиться значна частина споживачів соціально значимих категорій — школи, дитсадки, лікарні й установи та багатоповерхові будинки житлових мікрорайонів. Крім того, планується завершити розпочату торік реконструкцію електромереж з використанням самоутримних ізольованих проводів у Болехові та в селах Молодятині, Бережниці, Слободі, Порогах, Яблуниці та Річці.

«Вибір об’єктів для технічного оновлення завжди відбувається на основі аналізу стану електромереж та обладнання і виявлення найпроблемніших місць, — пояснює технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. — Ми спрямовуємо інвестиції так, щоб капіталовкладення давали максимальний результат. Ще п’ять років тому всі наші високовольтні мережі цілком відповідали існуючим тоді навантаженням і були у задовільному технічному стані. Тепер, коли у гірській місцевості нашої області продовжує зростати попит на електроенергію, стає очевидним, що і високовольтні мережі слід оновлювати. Саме цим зумовлена перебудова електролінії Яворів—Ільці та реконструкція підстанції «Ворохта», які пройдуть водночас з модернізацією розподільних електромереж».

Косівщина - Новини Гуцульщини