Вівторок, 07 липня, 2020

На Прикарпатті гостювали журналісти з різних регіонів України

Минулої неділі в Івано-Франківську завершився, звідки й розпочинався, регіональний прес-тур. На чотири дні приїхали на Різдвяне Прикарпаття журналісти з різних куточків України: делегація Сумської області та делегація від Журфонду Національної спілки журналістів України. Для учасників прес-туру ці дні стали відкриттям нашого краю і навіть казкою. Адже багато хто з гостей вперше побував у Карпатах, вперше бачив автентичні народні обряди відзначення Маланки, Василія, колядки і щедрівки.

А розпочався регіональний прес-тур із зустрічі з головою обласної держадміністрації Михайлом Вишиванюком. Першим його запитанням було: „Хто на Прикарпатті вперше?” Руки підняли більшість гостей. Тож можна уявити, наскільки цікавими для них були відвідини різних районів і міст нашої області.
Учасники прес-туру взяли участь в обласному фестивалі "Різдво в Карпатах" у Богородчанах, з неабиякою цікавістю здійснили екскурсії коломийськими музеями "Писанка" і народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського. У «Писанці» для них провели майстер-класи з розпису писанки і плетіння дідуха. Безперечно, побували престурівці також в "Буковелі", і в Маєтку святого Миколая на Косівщині, який їх по-дитячому особливо вразив.

«А що найбільше вразило?» - таким було запитання до гостей. «Усе!» - такою одностайною була відповідь. Мовляв, і зимові Карпати, і туристична інфраструктура краю, і самобутні новорічно-різдвяні обряди і звичаї, і зустріч старого - нового року.

«Та найбільше - гостинність прикарпатців»,- стверджували представники ЗМІ з різних областей України.
До слова, у журналістів з Сумщини, а були це переможці творчого конкурсу і поїздка на Прикарпаття була нагородою за перемогу, уже виникла ідея про укладання договору про співпрацю між Івано-Франківською і Сумською областями.

Косівщина - Новини Гуцульщини