Субота, 11 липня, 2020

На Прикарпатті продовжиться будівництво високовольтних електромереж

Наприкінці грудня 2011 року Національна комісія регулювання електроенергетики України схвалила Інвестпрограму ПАТ «Прикарпаттяобленерго» на наступний період. Загальний обсяг капіталовкладень компанії на 2012 рік, що закладаються у тариф на передачу та постачання електроенергії, встановлено на рівні близько 153 мільйонів гривень, повідомили «Західному полюсу» у відділі інформаційної політики компанії.

Левову частку капіталовкладень (більше 75%) буде спрямовано на оновлення електричних мереж та обладнання в Івано-Франківській області. Зокрема, у 2012 році планується розпочати будівництво повітряної лінії електропередавання 110 кіловольт Яворів-Ільці, провести реконструкцію підстанції 110/35/10 кВ «Ворохта» та підстанції 35/10 кВ «Шкірзавод», виконати реконструкцію повітряної електролінії 35 кВ Лука-Букачівці та електролінії 10 кВ (приєднання Красноілля) від підстанції 35/10 кВ «Верховина».

Також буде перебудовано кабельні лінії в м. Івано-Франківськ та м. Долина, від яких живиться значна кількість соціально важливих споживачів. Крім того, планується завершити розпочату в 2011 році реконструкцію електромереж 0,4–10 кВ з використанням самоутримних ізольованих проводів у населених пунктах Івано-Франківської області: в м. Болехів, с. Молодятин Коломийського РЕМ, с. Бережниця Верховинського РЕМ, с. Слобода Коломийського МРЕМ, с. Пороги Богородчанського р-ну, с. Яблуниця Яремчанського РЕМ, с. Річка Косівського р-ну. Такі ж роботи з оновлення електромереж енергетики проведуть у смт. Верховина, с. Брустури Косівського р-ну та в смт. Ворохта Яремчанської міськради.

«Вибір об’єктів для технічного оновлення завжди відбувається на основі аналізу стану електромереж та обладнання, виявлення їх найбільш проблемних місць, — пояснює технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. – Ми спрямовуємо інвестиції так, щоб капіталовкладення давали максимальний результат. Ще п’ять років тому усі наші високовольтні мережі цілком відповідали існуючим тоді навантаженням і були у задовільному технічному стані. Тепер, коли у гірській місцевості нашої області продовжує зростати попит на електроенергію, стає очевидним, що і високовольтні мережі слід оновлювати. Саме цим зумовлена перебудова електролінії Яворів-Ільці та реконструкція підстанції «Ворохта», які пройдуть поряд з модернізацією розподільчих електромереж».

Косівщина - Новини Гуцульщини