Середа, 08 липня, 2020

Різдвяна казка з музейної скрині

Новини та події | 2011-12-30 16:00:23

Різдвяна казка з музейної скрині Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського запрошує на різдвяну виставку.

Щороку весь християнський світ з особливою радістю та благоговінням відзначає день появи на світ Сина Божого. Урочисто та весело збирається родина на Святий вечір, який для українців завжди був та залишається одним з найурочистіших та найважливіших родинних свят. Тож, з нагоди Різдва, у Музеї організовано виставку «Різдвяна казка з музейної скрині».

Загалом тут експонується 200 творів періоду ХІХ - ХХ ст. з музейної колекції: «шопки», «звізди», солом’яні «павуки», дідухи, дерев’яні скульптури святих, ікони, свічники-трійці, поставники… Особливого колориту виставці додає справжнє «вориння», за яким «стоять» гуцули й покутяни у традиційному для їхніх регіонів зимовому одязі. Рушники, верети та ліжники створюють справжній домашній затишок у святково прибраній оселі, а трембіта та роги сигналізують господарям про прихід колядників. Яскраво доповнюють експозицію сучасні банери з репродукціями давніх різдвяних листівок, тематичні витинанки, а також оригінальні святкові поштівки з колекції відомого історика та краєзнавця Петра Арсенича.

Виставка триватиме впродовж усіх Різдвяних Свят.

Автор: Оксана ЯСІНСЬКА

Косівщина - Новини Гуцульщини