Вівторок, 14 липня, 2020

На Прикарпатті відкриють два відділення "штучної нирки"

Коли під час прес-конференції, 28 грудня, за підсумками Року медицини на Прикарпатті, яким був 2011-ий, начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації, депутат обласної ради Микола Олінійчук розповідав журналістам про плани на рік прийдешній, він запевнив: у Надвірнянській центральній районній лікарні та Долинській ЦРЛ встановлять відділення гемодіалізу, апарати «штучна нирка», «потреба у яких, на жаль, є значною».

За словами Миколи Олінійчука, в області діє 7 відділень гемодіалізу, послугами яких користуються 250 пацієнтів. Зокрема, відкрили відділення гемодіалізу у Рогатинській ЦРЛ, Івано-Франківській міській клінічні лікарні, міжрегіональний центр гемодіалізу - у Косівській ЦРЛ.

Довідково
У Надвірнянському районі потребу у гемодіалізі мають більше 20 хворих. Штучна нирка – апарат для екстракорпорального гемодіалізу-виведення з крові токсичних речовин, регулювання водяно-електролітного балансу і кислотно-лужної рівноваги в організмі.

«Штучну нирку» використовують для заміщення видільних функцій нирок при гострій і хронічній нирковій недостатності. В основі роботи «штучної нирки» – принципи діалізу. Інститутом нефрології Академії медичних наук України відділення хроніодіалізу Івано-Франківської обласної клінічної лікарні визнано базою передового досвіду в державі.

Косівщина - Новини Гуцульщини