Субота, 11 липня, 2020

На Прикарпатті придумали «вівцетерапію» - лікують вівцями

На Прикарпатті стали лікувати вівцями. Про це повідомляє «ТСН». Житель села Космач Роман Бойчук придумав вівцетерапію в якості нового способу реабілітації хворих. На його думку, як сама вівця, так і продукція вівчарства, здатні поставити людину на ноги.

Гуцули здавна називають вівцю «прибери-хатою», бо вона дає родині майже все: м'ясо, молоко, шерсть, інтер'єр для дому і навіть, як психотерапевт, допомагає заспокоїтися.

Роман Бойчук роками перевіряв на собі та рідних корисні властивості овечої продукції. Зокрема, почав їсти овечий сир — щодня по сто грам — від надлишкового холестерину. А жир вівці, на його думку, — еліксир від радикуліту, головного болю, виразки і т.п. Він запевняє, що овеча шерсть корисна для кісток — гуцули кажуть, що з неї можна робити сухі компреси. Допомагає шерсть, навіть, якщо просто спати, закутавшись в неї. Зі свого боку, вчені визнали, що в теорії лікування вівцетерапії щось є.

«Овече молоко і продукти з нього вважають універсальними ліками від старіння. Вівці — єдині тварини, у яких не виявляли туберкульозу і раку », — заявив професор, завідувач кафедрою Подільського державного аграрно-технічного університету Іван Тімофійшин.

Медики теж підтримують нововведення, правда, підкреслюють, що мова йде не про лікування, а про профілактику або реабілітацію, припускаючи, що вівці можуть виявитися «помічниками» не гіршими, ніж вже визнані дельфіни і коні.

У той же час прихильник вівцетерапіі Р. Бойчук поступово готує документи, щоб запатентувати свій ноу-хау, пише «ГолосUA».

Косівщина - Новини Гуцульщини