П'ятниця, 10 липня, 2020

«Захисту права на доступ до публічної інформації від Прокурора Рогатинського району не дочекаєшся»

Такий висновок можна зробити проаналізувавши відповідь Прокурора Рогатинського району від 1 листопада 2011 року на скаргу Станіславської правозахисної групи за ненадання інформації на запит.

Раніше, Івано-Франківська обласна громадська організація Станіславська правозахисна група в рамках проекту «Реалізація права на доступ до інформації про управління та розпоряджання землею територіальних громад в Івано-Франківській області», який здійснюється за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» звернулась із запитом на інформацію про земельні ділянки до Букачівської селищної ради Рогатинського району. Запит було надіслано 28 вересня 2011 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. 30 листопада 2011 року повернулось повідомлення про вручення поштового відправлення в якому зазначено дату отримання одержувачем листа із запитом на інформацію 29 вересня 2011 року та підпис відповідальної особи. Однак станом 31 жовтня 2011 року інформацію Букачівською селищною радою Рогатинського району так і не було надано, чим порушено ст.20 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Тому Станіславська правозахисна група звернулась із скаргою до Прокуратури Рогатинського району про притягнення розпорядника інформації до адміністративної відповідальності за порушення права на інформацію.

Замість того щоб вжити всіх вичерпних заходів прокурорського реагування, прокурор надає відповідь, всупереч документальним доказам (повідомленню про вручення) вказує, що запит на інформацію до селищної ради не поступав, в зв’язку з чим на запит і не було надано відповідь.

Таким чином надавши формальну відписку на скаргу з приводу порушення права на доступ до публічної інформації прокурор Рогатинського району проявляє своє небажання розбиратись в даній справі, потурає порушенню законодавства про доступ до публічної інформації.

В зв’язку з цим Станіславською правозахисною групою буде подано позов до суду на селищну раду, а дії прокурора буде оскаржено в обласну прокуратуру.

Андрій Малетин

До теми:

- Косівська прокуратура сприяє доступу до публічної інформації

- Яремчанський прокурор захищає публічну інформацію від громадськості

 

 

Косівщина - Новини Гуцульщини