П'ятниця, 03 липня, 2020

Косівська прокуратура сприяє доступу до публічної інформації

Косівська прокуратура сприяє доступу до публічної інформації Прокуратура, якщо захоче, то може забезпечити виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації». Про це свідчить реакція прокурора Косівського району на скаргу Станіславської правозахисної групи за відмову в наданні інформації на запит.

12 жовтня 2011 року в рамках проекту «Реалізація права на доступ до інформації про управління та розпоряджання землею територіальних громад в Івано-Франківській області» який здійснюється за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» Івано-Франківська обласна громадська організація «Станіславська правозахисна група» звернулась із запитом на інформацію про земельні ділянки до Рожнівської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області, проте остання інформації на запит так і не надала чим порушила Конституцію України та Закон України «Про доступ до публічної інформації».

В зв’язку з цим 28 жовтня 2011 року Станіславська правозахисна група звернулась із скаргою до прокурора Косівського району за відмову в наданні інформації на запит від 12.10.2011 року згідно територіальної підвідомчості. 04.11.2011 року Станіславською правозахисною групою отримано письмову відповідь, в якій прокурор повідомляє, що в ході проведення перевірки встановлено, що посадовими особами сільської ради в порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», сільським головою с.Рожнів Косівського району Ропарем В.В. не зареєстровано запит на інформацію, який надіслано Станіславською правозахисною групою до Рожнівської сільської ради, не розглянуто і не надано інформацію що запитувалась.

За результатами перевірки прокуратурою району внесено припис в сільську раду про усунення порушень Закону, а сільського голову Ропара В.В. притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.212-3 КУпАП. Таким чином органи прокуратури все ж таки можуть притягнути до адміністративної відповідальності розпорядників інформації за порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації» хоча з того часу коли Закон України «Про доступ до публічної інформації» вступив в дії, а саме з 09 травня 2011 року це доволі рідкісні випадки коли органи прокуратури стоять на варті захисту прав громадян на доступ до публічної інформації.

До теми:

- Яремчанський прокурор захищає публічну інформацію від громадськості

 

Косівщина - Новини Гуцульщини