Середа, 12 серпня, 2020

1 листопада — річниця смерті митрополита Андрея Шептицького

Новини та події | 2011-11-01 13:00:19

1 листопада — річниця смерті митрополита Андрея Шептицького У перший день листопада вшановуємо 67-у річницю з дня смерті митрополита Андрея Шептицького.

44 роки Андрей Шептицький очолював УГКЦ, і саме тому його називають українським Мойсеєм. Як глава Церкви слуга Божий Андрей перейшов зі своїми вірними важкі часи Першої та Другої світових воєн, причому рятував усіх: українців, росіян, поляків, євреїв… А до митрополичого престолу, на зламі ХІХ і ХХ століть, очолював Станиславівську катедру, називав себе єпископом гуцулів і звертався до своєї гірської пастви на її рідному діалекті. Був справжнім апостолом Христової віри, людиною високої культури, щедрим меценатом і видатним адміністратором, завдяки якому Церква греко-католиків і сьогодні може успішно розвиватися.

Пам’ять великого митрополита в день його відходу у вічність вшанують в Івано-Франківську на майдані Шептицького. Духовенство на чолі з єпископами Івано-Франківської єпархії УГКЦ молитимуться в каплиці Катехитичного центру та біля горельєфу митрополита, що встановлений на фасаді Катедрального собору Святого Воскресіння.

Косівщина - Новини Гуцульщини