Неділя, 09 серпня, 2020

На честь прикарпатського села випустять ювілейну монету та серію поштових марок

У 2012 році виповнюється 600 років селу Космач Косівського району Івано-Франківської області, одному з найдавніших поселень Гуцульщини, перша письмова згадка про яке датується 1412 роком. Космач - найбільше серед гуцульських сіл, визнаний світом центр мистецтв і ремесел. Водночас Космач є одним із найбільших за кількістю населення та площею селом в Україні. Тут було відкрито першу на Гуцульщині читальню "Просвіта", працює біля трьох тисяч майстрів декоративно-прикладного мистецтва, історико-краєзнавчий музей.

Враховуючи історичну і культурну цінність села Космач та у зв'язку з його 600-річчям, Верховна Рада України постановила у 2012 році урочисто відзначити 600-річчя села Космач.

Постановою рекомендовано:

- Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 600-річчя села Космач Косівського району Івано-Франківської області;

- Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 600-річчю села Космач Косівського району Івано-Франківської області;

- Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 600-річчю села Космач Косівського району Івано-Франківської області.

- Президії Національної академії наук України передбачити проведення відповідними академічними інститутами разом із Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника науково-практичної конференції "Космач в історії Гуцульщини та України".

Косівщина - Новини Гуцульщини