Середа, 08 липня, 2020

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників

Новини та події | 2011-10-19 15:40:16

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників У виставкових залах представлено З6 полотен корифеїв Закарпатської школи живопису з фондів Мукачівської міської картинної галереї та музею замку «Паланок» Ф.Манайла, А.Коцки, Г.Глюка, А.Кашшая, В.Габди, В.Микити, А.Щепи, Ю.Герца та ін., а також роботи сучасних художників, зокрема І.Бровді, З.Мички, П.Фелдеші, Ю.Сяркевича, Ю.Шелевицького, А.Коприви, А.Іванча, Й.Секереша, В.Свалявчика, Е.Ефендієва…

Виставка символічно відкрилася 18 жовтня, у Всесвітній день живописця, яке в Європі відзначають упродовж кількох століть. Адже цього дня вшановують святого апостола та євангеліста Луку – покровителя живописців та лікарів. Є версія, що вперше образ Божої Матері був написаний святим Лукою, його пензлю також належать ікони святих апостолів Петра та Павла.

Отож мукачівські митці виступили з ініціативою підтримати європейську традицію та започаткувати відзначення Всесвітнього дня живописця в Україні. І першою мистецькою акцією  задля популяризації цього дня стала виставка в Коломиї – місті-побратимі Мукачевого. Цю мистецьку акцію представили коломиянам народний художник України Золтан Мичка та заслужений художник України Андрій Іванчо.

«Ми живемо в центрі Європи, в містах, які мають велику культурну спадщину на основі національних традицій, що є невід’ємною складовою європейської культури. Отож не випадково наші міста стали побратимами, місток для дружньої співпраці між якими проклали музейники та художники», - звертаючись до коломийських шанувальників мистецтва, наголосив Золтан Мичка. І висловив побажання, щоб живопис зі збірки Національного музею та сучасних коломийських художників змогли побачити наступного року в Мукачеві, а відзначення Всесвітнього дня живописця  в Україні стало традиційним.

Цю ідею підтримала директор Національного музею Ярослава Ткачук, яка два роки тому разом з директором Мукачівської міської картинної галереї Андрієм Іванчо заклали підвалини майбутньої співпраці між містами виставками писанок і творів коломийських митців у Мукачевому та закарпатських сучасних художників у Коломиї. І ось тепер з’явилася чудова нагода побачити полотна класиків Закарпатської школи живопису та їхніх послідовників у місті над Прутом.

Виставка стала справжньою мистецькою подією для коломиян, яких того дня у виставкові зали завітало чимало. Закарпатських живописців вітали директор установи Ярослава Ткачук, представники Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, міської та районної влади, художники…

Музичним доповненням заходу став виступ учениць Коломийської дитячої музичної школи №1 Любові Сенюк та Тетяни Гоянюк (викладач Оксана Рудик).

Виставка триватиме впродовж місяця.

Автор: Оксана ЯСІНСЬКА


Учні Коломийщини взяли участь в обласному турнірі "Юних географів"

2011-10-20 11:00:50

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників Учні Коломийського району взяли участь в обласному турнірі «Юних географів», який проходив на базі Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей з сільської місцевості.
Сьогодні в Івано-Франківську відбудеться акція під гаслом "Моя адреса: здорова нація"

2011-10-20 10:15:40

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників 20 жовтня в Івано-Франківську відбудеться традиційна обласна акція під гаслом “Моя адреса: здорова нація”. Її організатори — обласний та Івано-Франківський міський центри соціальних служб…
Альбом "Гуцульська вишивка" репрезентували у Львові

2011-10-20 10:00:38

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників У рамках щорічного Форуму видавців, у Національному музеї ім. А.Шептицького у Львові відбулася презентація альбому «Гуцульська вишивка в колекції Національного музею Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського».
В Івано-Франківську відбувся VII обласний турнір юних математиків

2011-10-20 09:15:39

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників На базі Івано-Франківського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей з сільської місцевості відбувся VII обласний турнір юних математиків. Коломийський район представляла…
Професор В.Шендеровський представив коломиянам свій двотомник "Нехай не гасне світ науки"

2011-10-20 09:00:38

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників Професор Шендеровський був одним з тих, хто перевидав перший повний канонічний переклад Біблії, здійснений Пантелеймоном Кулішем, Іваном Пулюєм та Іваном Нечуєм-Левицьким.
Sinoptik: Погода в Івано-Франківській області на четвер, 20 жовтня

2011-10-19 17:50:20

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників У четвер в Івано-Франківській області буде хмарна погода. В Івано-Франківську, Долині, Яремчі, Надвірній висока ймовірність дощу. У Коломиї опадів не передбачається.
Прохання допомогти завершити будівництво Богослужбової каплиці Йорданського Богоявлення

2011-10-19 17:40:48

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників В місті Коломиї, на березі річки Прут, біля Вербізького мосту, йде будівництво Богослужбової каплиці Йорданського Богоявлення. Прохання до всіх, хто хоче прилучитися до будівництва каплиці…
У Коломийський міськрайонний суд привели школярів

2011-10-19 17:15:46

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників Установа вперше за свою історію провела День відкритих дверей. Мета заходу – запобігання злочинності серед неповнолітніх. Хлопцям та дівчатам провели екскурсію судом…
21 жовтня звітуватиме Коломийський міський голова Ігор Слюзар

2011-10-19 17:00:34

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників 21 жовтня у міському будинку культури “Народний Дім” відбудуться громадські слухання з питання: “Звіт міського голови про діяльність виконавчих органів Коломийської міської ради”.
"Бібліоміст" на Коломийщині

2011-10-19 16:40:51

У Національному музеї відкрилася ретроспективна виставка закарпатських художників 15 комп’ютерів з програмним забезпеченням, 4 принтери, 4 сканери та 4 набори мережевого обладнання загальною вартістю 496788 грн отримала бібліотечна мережа Коломийщини.

Косівщина - Новини Гуцульщини