Субота, 11 липня, 2020

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху

Новини та події | 2011-10-17 13:00:10

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху. Відтепер для управління мопедом або скутером треба мати права категорії А1 і бути в мотошоломі (штраф за його відсутність — 600 гривень). Інспектори ДАІ вже почали штрафувати водіїв двоколісних.

До мопедів та їх водіїв будуть пред’являтися загальні вимоги, а не спеціальні (обумовлені в розділі 6 Правил), як нині. Також відкориговано поняття мопеда. Тепер до мопедів відносяться ТЗ, які мають двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Крім того, за новими правилами, даїшнику можна лише показувати права, а не передавати йому в руки, на чужій машині дозволяється їздити без довіреності, а лише з техпаспортом.

У міліції вважають, що нововведення на краще, бо 14-річні підлітки вже не зможуть сісти за кермо, а дочекаються 16 років і навчаться водінню.

Самі ж скутеристи на нові правила відреагували негативно. «Мопеди втратили свої пільги (можливість їздити на них без прав). Тепер молода людина не купуватиме мопед, а, зібравши грошей, купить більш потужний транспорт бувший у вжитку. Тобто починати буде з серйозного мототранспорту, що може призвести до аварій», — впевнений віце-президент скутер-клубу Артем Холодов.

За словами Холодова, вартість навчання на категорію А1 — майже 1500 гривень, а вартість мопеда — в середньому 3 тисячі грн. «При перепродажі мопеда на документи доведеться витратити також близько тисячі гривень, тому транспорт стає невигідним», — резюмував Холодов.

Юристи вважають, що зміни в дорожніх правилах спричинять новий виток корупції. «Що стосується прав на мопеди та скутери, то після того, як вони стали обов’язковими, почнеться бардак», — впевнений юрист Олексій Святогор. — У інспекторів буде привід до кожного причепитися, взяти з водія якісь гроші, якщо у того виявиться прав. Другий момент — підлітки як їздили, так і будуть їздити. Плюс до всього в МВС є норма, згідно з якою не можна переслідувати людину, яка порушила ПДР на мототранспорті. Але, навіть зупинивши такого скутериста, з ним буде багато клопоту — за законом, наприклад, підлітка складно залучити до адміністративної відповідальності. А скільки по селах на скутерах їздить бабусь і дідусів без прав? У них теж будуть запитувати права категорії А1?!».

У ДАІ ж зауважили, що запровадження прав на скутери та мопеди, на їхню думку, знизить аварійність і травматизм на дорозі.


Sinoptik: Погода в Івано-Франківської області на вівторок, 18 жовтня

2011-10-17 18:45:13

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху У вівторок в Івано-Франківську, Долині, Яремчі, Коломиї, Надвірній протягом усього дня опадів не передбачається. На всій території області очікується сонячна погода.
В Івано-Франківську відбувся вечір сучасної жіночої поезії

2011-10-17 17:15:34

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху Свої твори представляли як молоді, так і досвідчені поетеси. Серед них Леона Вишневська, Мар’яна Рудейчук, Ольга Гоцюк, Галя Гайванюк та Марія Микицей. Такий тематичний захід видався досить цікавим…
На Коломийщині відбулася акція велосипедистів

2011-10-17 17:00:18

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху На Коломийщині відбулася акція спортсменів-велосипедистів, присвячена річниці створення УПА. Її організували активісти молодіжної організації “Пласт”, міська рада та районна державна адміністрація.
У Коломиї відбулася презентація навчального посібника "Композиція в дизайні"

2011-10-17 16:15:34

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху У Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського відбулася презентація навчального посібника “Композиція в дизайні”. Його автор Заслужений діяч мистецтв України…
У Етноклубі концерт етно-хоп гурту "Крапка"

2011-10-17 16:00:19

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху 18 жовтня о 20.00 в Етноклубі набутків запорізький гурт “Крапка” презентуватиме диск “Живий”. Гурт “Крапка” із Запоріжжя грає у не дуже розповсюдженому стилі етно-хоп.
Рятувальники Прикарпаття знову мірялися силами у спорті

2011-10-17 15:15:48

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху Рятувальники Прикарпаття знову мірялися силами у спорті. Цього разу в рамках обласної спартакіади підрозділи МНС грали у волейбол. Гостей приймали минулорічні переможці…
Онкохворі діти Калуша будуть лікуватися в Ізраїлі

2011-10-17 15:00:16

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху Менше ніж за рік діяльності громадська ініціатива, яка нині оформилася у проект «Подай дитині руку», змусила міську владу звернути увагу на онкозахворюваність дітей Калуша.
Переможницею проекту "Кактус" стала коломиянка Ірина Романюк

2011-10-17 14:15:43

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху Учениця спеціалізованої школи №1 була однією з найкращих в одній із програм молодіжного європейського парламенту. Завдяки цьому змогла втілити в життя власний проект.
Інваліди Івано-Франківська хочуть пандуса у драмтеатрі

2011-10-17 14:00:40

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху У суботу, 15 жовтня, в Івано-Франківську відбулися перші обласні відкриті спортивно-рекреаційні ігри для інвалідів на візках. Настільний теніс, стрільба з лука, техніка їзди на інвалідному візку…
З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху

2011-10-17 13:00:10

З кінця минулого тижня в Україні діють нові правила дорожнього руху Відтепер для управління мопедом або скутером треба мати права категорії А1 і бути в мотошоломі (штраф за його відсутність — 600 грн). Інспектори ДАІ вже почали штрафувати водіїв двоколісних.

Косівщина - Новини Гуцульщини