Неділя, 07 червня, 2020

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела»

Новини та події | 2011-10-10 17:00:50

Покуття – це мальовнича частина Прикарпаття, яке поряд з Гуцульщиною, Бойківщиною, Опіллям, є частиною багатого своєю матеріальною і духовною культурою краю. Тут легендами оповиті старовинні замки й будівлі, колоритна говірка, дзвінкоголоса народна пісня. Неповторний квітучий край, характерний своїми врожайними ланами, чепурними селами, зеленими садами.

Площа Покуття в межах Івано-Франківської області дорівнює 3083 кв.км. Межі Покуття відзначають швидкоплинна гірська річка Прут і лагідний Дністер. На території майже кожного теперішнього населеного пункту археологи знаходять стародавні поселення, що свідчить про те, що ці землі здавна облюбувала людина. Та й недарма – адже землі Покуття найродючіші в Івано-Франківській області.

Славиться Покуття своєю звитягою, своїм нескореним духом. У 1490-1492 роках тут спалахнуло антифеодальне повстання селян під проводом Мухи, в якому взяли участь 10 тисяч осіб. Широкого розголосу набула Національно-визвольна війна 1648 року, зокрема селянський рух на Покутті під проводом Семена Височана (пам’ятник йому встановлено в селищі Отинія). Саме на Покутті в селі Завалля на Снятинщині у 1900 році з ініціативи Кирила Трильовського засновано першу «Січ», яка стала вагомим чинником у створенні національних військових формувань – Українського січового стрілецтва.

Не стояли осторонь покутяни, були активними членами і вояками ОУН-УПА. Варто згадати легендарного сотенного «Спартана» - Михайла Москалюка з села Іванівці. Гордістю краю є славний покутянин, літописець УПА, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Михайло Андрусяк, академік Василь Лизанчук. Коломийщина дала Україні такі відомі імена : Героя України Василя Ткачука, народного артиста України Петра Терпелюка, заслуженого артиста України Михайла Попелюка, відомого живописця і графіка Ярослава Пстрака, поета-пісняра Миколу Бакая, заслуженого майстра спорту Петра Слободяна. Пишається Коломийщина й тим, що голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк є нашим земляком, уродженцем села Іванівці.

9 жовтня 2011 року у місті Коломия відбувся ІV обласний відкритий покутський фестиваль аматорського мистецтва «Покутські джерела», присвяченому 20-й річниці незалежності України.

Фестиваль “Покутські джерела” став не просто святковим дійством, а реальним збереженням, відродженням, популяризацією кращих зразків покутської автентичної народної творчості. Три попередні фестивалі відбулися у Снятині, Городенці й Тлумачі. Коломийщина передала символічний вогонь естафети Тисменицькому району.

О 9.00 годині в церквах міста відправили святкові богослужіння за покутський український рід. На площі біля музею писанкового розпису розгорнулася виставка виробів народних умільців покутського краю та Івано-Франківщини.

Від Вічевого майдану обласне, районне керівництво, представники міської влади, учасники та гості вирушили фестивальною ходою до площі Відродження, де о 12.00 годині відбулося урочисте відкриття фестивалю «Покутські джерела». В урочистостях взяли участь заступник голови ОДА Роман Іваницький, заступник голови обласної ради Василь Гладій, голова Городенківської РДА Іван Мороз, голова Снятинської РДА Андрій Рябошапко, голова Тисменицької РДА Ігор Овчар, голова Тлумацької РДА Василь Сеніва, голова Богородчанської РДА Володимир Єфімчук, голова Галицької РДА Григорій Івасишин, голова Надвірнянської РДА Володимир Калічко, голова Рожнятівської РДА Микола Філіпович. Після привітань та благословення духовних отців розпочалася мистецька програма за участю аматорських колективів Городенківського, Снятинського, Тисменицького, Тлумацького, Коломийського районів та міста Коломия, а також виступили дитячі колективи та солісти Коломийського району і міста Коломия. Святкування продовжилося молодіжною вечіркою за участю народних, заслужених артистів України, солістів та вокально-інструментальних гуртів Коломийського району та міста Коломия.

У рамках фестивалю на Коломийщину завітав ансамбль старовинної пісні «Криниченька» міста Шостка Сумської області. Приїхали сумчани 8 жовтня і поселилися в готельно-ресторанному комплексі «Вербіж» села Верхній Вербіж. Наступного дня екскурсували містом Коломия: оглянули експозиції музей писанкового розпису, Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, відвідали Центр сміху «Весела оселя» Миколи Савчука. З концертною програмою виступили у клубі села Верхній Вербіж. 9 жовтня взяли участь у фестивальних заходах.

Джерело: Прес-служба Коломийської РДА


Sinoptik: Погода в Івано-Франківській області на вівторок, 11 жовтня

2011-10-10 17:40:15

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» У вівторок в Івано-Франківську, Долині, Яремчі, Коломиї, Надвірній дощитиме. На всій території області очікується хмарна погода з проясненнями. Температура повітря вночі від +4 до +9 градусів.
Прикарпатські депутати завоювали перше місце на Всеукраїнській спартакіаді

2011-10-10 17:15:20

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» Збірна депутатів Івано-Франківщини здобула перше загальнокомандне місце на змаганнях першої Всеукраїнської спартакіади серед депутатів. Про це повідомили у прес-службі Івано-Франківської облради.
У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела»

2011-10-10 17:00:50

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» 9 жовтня 2011 року у місті Коломия відбувся ІV обласний відкритий покутський фестиваль аматорського мистецтва «Покутські джерела», присвяченому 20-й річниці незалежності України.
І власникам "зелених" садиб потрібно сплачувати податки

2011-10-10 16:40:59

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» Нещодавно в приміщенні музею “Бойківщина”, що знаходиться в Рожнятові урочисто відкрито туристично-інформаційний центр. Необхідність створення туристично-інформаційного центру назріла вже давно.
Презентація проектів закарпатського сучасного мистецтва "ЕКЛЕ" та "ІО АОРТА І"

2011-10-10 16:25:02

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» 12 жовтня у арт-кафе “Квартира 35” вперше у Львові відбудеться презентація ужгородського мистецького проекту “ЕКЛЕ” та концептуального часопису “ІО АОРТА І”, присвяченого сучасному мистецтву.
Юристи відзначали фахове свято

2011-10-10 16:15:48

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» Святкування Дня юриста започатковано ще 1997 року. Щорічно у Коломийському управлінні юстиції відновлюють порушені права близько п’ятиста громадян.
М.Негрич: Парад першовідкриттів – бажане для коломиян свято

2011-10-10 16:00:14

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» Як каже великий шанувальник Коломийського театру Герой України Василь Ткачук, найкраща допомога – це купити квиток і прийти на виставу. На жаль, через особливий спосіб життя…
Калушанин А.Квятковський виступить на Міжконтинентальному Кубку з вільної боротьби

2011-10-10 15:40:25

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» Міжконтинентальний Кубок відбудеться протягом трьох днів — 10-13 жовтня. Змагання відбуваються під егідою Міжнародної федерації боротьби. Участь візьмуть кращі борці з Європи, Азії та Америки.
Коломийський педколедж провів "Козацькі забави"

2011-10-10 15:15:16

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» «Козацькому роду нема переводу». Це вже вкотре довели у Коломийському педагогічному коледжі. Традиційні спортивно-мистецькі змагання під назвою «Козацькі забави» відбулись…
М.Вишиванюк привітав учасників та гостей ІІІ Всеукраїнського фестивалю «Коломийські представлення»

2011-10-10 15:00:34

У Коломиї відбувся фестиваль «Покутські джерела» Маю за честь вітати Вас на цьому неповторному святі Мельпомени в найдавнішому театрі Галичини – Коломийському академічному обласному драматичному театрі імені Івана Озаркевича!

Косівщина - Новини Гуцульщини