П'ятниця, 10 липня, 2020

На Івано-Франківщині змагалися найвправніші єгері краю

У віддаленому від людського ока гірській місцевості Горган, що у Рожнятівському районі на Прикарпатті, відбулися великі змагання з єгерського багатоборства. У них взяли участь близько ста єгерів з усіх районів Івано-Франківщини.

Тривали випробування протягом двох днів. Любителі лісу увесь цей час жили у власноруч розбитих наметах, без зв’язку із зовнішнім світом. Розпочалися змагання звуком гуцульських трембіт та європейських мисливських горнів. Під час випробувань єгері повинні були продемонструвати імітацію облави на вовків, подолати смугу перешкод на деревах, плавати на надувному гумовому човні, готувати мисливські смаколики на величезних чавунних сковорідках та співати мисливських пісень.

«Із цим кожен із нас часто стикається при звичайній щоденній роботі, – каже суддя змагань Михайло Бойчук. – Адже праця єгеря в лісі важка».

Перед випробуваннями-обов’язковий інструктаж з техніки безпеки. Категорично заборонено вживання алкоголю, не вітається куріння, роздратованість і поганий настрій – не найкращі чинники для змагань. Адже роздратований єгер та ще й з рушницею – справа небезпечна.

«Ми повинні захищати тварин у лісі, дбати про відновлення фауни, – мовить єгер з багаторічним стажем Олег Марунчак. – Незважаючи на пору доби, погану чи хорошу погоду, ми повинні берегти природу».

А в лісах Горганів на єгерів чекали ще й теоретичні запитання з природокористування і природовідновлення. Також учасники змагань показували вміння користуватися мисливською зброєю.

Заступник начальника івано-франківського обласного управління лісового господарства Роман Олійник стверджує, що єгерів на Прикарпатті не вистачає. Їх в лісі працюють понад 160. Цього, за законом про мисливське господарство, враховуючи площу лісових угідь, замало.

Загалом за результатами змагань, максимальну кількість балів отримали єгері із селища Осмолода. Другими стали учасники багатоборства із Солотвина. Третє місце вибороли коломияни.

Джерело: Агенція новин Фirtka.if.ua

Косівщина - Новини Гуцульщини