Середа, 15 липня, 2020

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма

Новини та події | 2011-09-30 13:17:58

Активні дії по втіленню проекту “Анімаційна ферма” розпочалися ще з початку літа. Тоді для майбутньої ферми агрофірма “Степан Мельничук” виділила близько гектара землі із старою будівлею в селі П’ядиках. В свій час в ній сушили зерно. Тепер цю територію не впізнати, тому що тут мешкають вівці, а в недалекому майбутньому будуть ще й коні, кролі, птиця, бджоли. Недарма анімаційна ферма отримала назву ”Ковчег”.

В реалізації проекту допомогли чехи. Партнер коломийського Карітасу “Карітас Оломоуц” надав фінансову підтримку, а також волонтери з Чехії вклали в ферму чимало фізичних зусиль. Крім того, вони виступали постійними порадниками, тому що мають чималий досвід. Вацлав Кєпрт, директор архієпархіального центру “Карітас Оломоуц” розповів, що в свій час вони їхали по той досвід до країн Західної Європи (Німеччини, Голландії).

Ми допомагаємо для того, щоб потім коломиян могли потім самі собі допомогти”, - зазначив гість із Чехії. Кошти для ферми збирали прості чехи під час свята Трьох царів.

На відкриття ферми приїхали ще гості з-за кордону: о. Ростислав Стройвус – заступник директора гуманітарного відділу “Карітас Оломоуц” та Радован Гумулак – генеральний секретар “Карітас Словаччина”. Крім того, були представники районної та міської влади, єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Микола Сімкайло, мешканці села П’ядики та всі ті, хто долучився до відкриття ферми.

Офіційне відкриття ферми поблагословив владика УГКЦ Микола Сімкайло: освятив приміщення та стадо овець. Сподівається, що в майбутньому гектар землі, на якому знаходиться “Ковчег” повністю від реставрують та приведуть в порядок.

Дуже своєрідний проект започатковано на території нашої єпархії, - мовив Микола Сімкайло. – Символом християнського народу є овечки і добрий пастор мусить бути над ними, щоб ця ферма приносила велику користь всім людям”.

Головним завданням цієї ферми є допомога дітям з особливими потребами через контакт з тваринами. Чекатимуть тут і звичайних дітей, яким бракує спілкування з живою природою. З цією метою споруджено рекреаційну зону для сімейного відпочинку.

На даний час на ферму завезли 25 овець, за якими доглядають досвідчені пастухи. Наступного тижня будуть коні. Для людей споруджено альтанку для відпочинку, а також ігровий майданчик для дітей.

На фермі вже працюють жителі села П’ядики. За словами сільського голови Романа Сікорського, для людей велика честь мати в селі таку ферму.

З відкриттям ферми зросте зайнятість в селі, - каже війт. – А це означає, що люди матимуть роботу і не буде потреби їхати світ за очі за шматком хліба. Дуже приємно, що така велика занедбана територія буде мати догляд та служитиме людям. Я думаю, що ферма “Ковчег” стане хорошим початком відродження сільськогосподарської галузі та процвітання благодійності.”

На разі ініціатори анімаційної ферми, стверджують, що роботи зроблено вже чимало, але на цьому спинятися ще рано. Сергій Триф’як, директор БФ “Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії”, каже, що потрібно в стайні доробити ще стелю. Коли ж завезуть коней, їм також потрібно підготувати теплі стійла та манеж для прогулянок.

В планах Карітасу виготовлення з овечого молока бринзи, використання шерсті, а при збільшенні поголів’я – продаж овець. Відродження такого промислу – це теж один з пріоритетів роботи ферми. За словами Сергія Триф’яка, наші діди не уявляли свого життя без тісного співіснування з природою. Люди вміли користуватися її дарами, живучи в гармонії. Натомість зараз тваринництво в занепаді і його слід розвивати.

Джерело: Прес-служба БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії»


Кілька метрів дроту виявились занадто дорогими

2011-09-30 18:00:09

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма Люди гинуть за метал, - співав Мефістофель у відомій опері Шарля Гуно. Двоє ж молодиків з Косівщини за метал не загинули, проте мають усі шанси потрапити через нього до буцегарні.
Вчителі відзначають професійне свято

2011-09-30 17:15:39

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма День працівників освіти - професійне свято працівників педагогічної галузі України. Відзначається щорічно, у першу неділю жовтня. Вчителі міста і району урочисто відсвяткували…
У Коломийській податковій відбувся День відкритих дверей

2011-09-30 17:00:22

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма У гості до інспекції прийшли майбутні фінансисти - студенти другого курсу економіко-правового коледжу. Молодь ознайомили зі структурою служби, провели екскурсію та розказали…
Завершилась акція по збору коштів на операцію Роману Луцко

2011-09-30 16:48:13

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма 25 липня було подано прохання від матері Романа, в якого було виявлено захворювання очей (кератоконус ІІ стадії). Членами організації було прийнято рішення терміново організувати…
Прикарпатці крадуть мобілки: як не в магазині, то за чаркою

2011-09-30 16:40:37

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма Крадіжки мобільних телефонів продовжують бути одними з найпопулярніших видів отримання «легких грошей» серед прикарпатських злодіїв. Так, лишень за один вчорашній день…
У столиці Покуття відкрили виставку авторської ляльки

2011-09-30 16:15:36

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма Представила її львівська художниця та поетеса Оксана Смерека-Малик. Близько місяця чарівні створіння мисткині прикрашатимуть музей писанкового розпису.
На Прикарпатті вирують військові пристрасті

2011-09-30 16:00:56

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма На Прикарпатті вирують військові пристрасті. Щоправда, репетицію суворих буднів у армії проводили школярі. Учні 10-х та 11-х класів з усієї Івано-Франківщини взяли участь…
Україна вперше отримала картографічну основу для ведення Державного земельного кадастру

2011-09-30 15:40:31

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма В Україні на території 600 тисяч квадратних метрів завершена аерофотозйомка. Про це повідомив директор проекту Світового банку “Видача державних актів на право власності на землю…
Нові кроки в розробці Карпатського бренду

2011-09-30 15:15:17

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма Нові кроки в розробці Карпатського бренду — досягнуто домовленості громадських організацій чотирьох областей, яких об’єднує те, що вони мають Карпати, про створення такого бренду.
Івано-франківські волонтери влаштували пікнік для безпритульних

2011-09-30 15:00:33

Запрацював новий проект Карітасу Анімаційна ферма Незвичайний пікнік. У меню обіду на свіжому повітрі — борщ та інші домашні страви. Саме те, чого так не вистачає у щоденному раціоні безпритульних. Кілька десятків таких людей запросили…

Косівщина - Новини Гуцульщини