Понеділок, 13 липня, 2020

Відтепер горілку можна пити з писанки

Нову і справді унікальну пляшку винайшла заступник генерального директора з питань якості ОДОСП «Княгинин» Христина Кірюк. Велика писанка, оздоблена космацькими узорами, яка нещодавно з’явилася на ринку горілчаних виробів, одразу завоювала прихильність як колекціонерів, так і любителів екзотичних подарунків.

Свою ідею створення горілчаної пляшки у вигляді саме тризуба Христина Іванівна пояснює просто: «Дуже хотілося зробити для людей щось нове і цікаве».

Спочатку винахідниця думала про створення дерев’яної писанки, всередині якої знаходитиметься пляшка горілки. Проте, порадившись з донькою, вирішила робити власне пляшку з фарфору.

Зовні це справжня, хоча і величенька писанка. Такі робили навіть нещодавно до найбільшого в Україні Великоднього кошика із страусиних яєць. Проте, коли береш таку писанку до рук, розумієш – це не просто красиво розмальоване яйце. Верхня частина писанки знімається і тоді бачиш, що низ її і є пляшкою, яка завершується екзотичним корком і міні-книжечкою з описом, що саме входить до складу продукції.

Самі фарфорові пляшки виготовляють у Макіївці Донецької області. «Складно було підібрати малюнок. Я перечитала величезну кількість книжок, об’їздила багато музеїв, була і в Музеї писанки, спілкувалася з Косівськими майстрами, переглядала діаспорні матеріали», – каже Христина Кірюк.

Винахідниці довелося перебрати багато узорів, допоки погляд зупинився саме на остаточному варіанті малюнку.

Одну з перших виготовлених „Пляшок-писанок” одразу подарували Музею писанки в Коломиї. А в крамницях така пляшка з’явилася зовсім недавно, хоча побачити її і складно – надто швидко розкуповують.

Зараз Христина Кірюк розробляє нові ідеї, поки що про них говорити рано, хоча винахідниця зізналася, що майбутні її роботи будуть пов’язані з «Євро-2012».

Джерело: Правда.if.ua

Косівщина - Новини Гуцульщини