Неділя, 05 липня, 2020

220 тисяч мешканців Прикарпаття три роки офіційно не отримували будь-яких доходів

На Прикарпатті особливої гостроти набула проблема легалізації заробітної плати. Про це мовилося на колегії облдержадміністрації.
За інформацією начальника ДПА в області Віктора Рахміля, 4,8 тисячі фізичних та юридичних осіб офіційно виплачують працюючим у них заробітну плату, розмір якої значно нижчий законодавчо встановленого мінімального рівня. У першому кварталі цього року подібну зарплату виплачено 30 тисячам мешканців Прикарпаття, у другому кварталі – 27 тисячам. Найбільш критична ситуація, як прозвучало на колегії, у Калуському, Коломийському, Рогатинському, Верховинському районах.

«Сьогодні в області обліковується 220 тисяч мешканців, які впродовж трьох останніх років не отримували будь-яких доходів. Приблизно 16% населення області живе так би мовити з повітря», - наголошував Віктор Рахміль. За його словами, це стосується кожного п'ятого жителя Снятинського, Рожнятівського, Долинського районів.
Основні причини таких фактів, на думку начальника ДПА в області, – поширення практики виплати зарплат у конвертах та неналежне оформлення трудових відносин. Як один із серйозних наслідків – недоотримання надходжень до бюджетів всіх рівнів.

«Вирішення цих проблем, - переконаний Віктор Рахміль, - виходить за рамки компетенції тільки податкової служби і потребує допомоги влади, депутатського корпусу, проведення широкої роз'яснювальної роботи».

На колегії заслухали керівників районів, які на сьогоднішній день неефективно працюють у цьому напрямку. Якщо стан справ не покращиться, голова облдержадміністрації пообіцяв розглянути доцільність перебування на займаних посадах всіх причетних до цього.

Косівщина - Новини Гуцульщини