П'ятниця, 03 липня, 2020

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край»

Новини та події | 2011-09-15 15:00:02

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» 18 вересня завершується 13-ий міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край», започаткований на Закарпатті. На Івано-Франківщині у ці дні перебували члени журі цього фестивалю, одним із співзасновників якого виступає Держкомтелерадіо, зокрема й Івано-Франківська ОДТРК, за підтримки обласної держадміністрації та облради.

Учора за дорученням голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка із представницьким журі, яке очолює Золтан Пастор з Угорщини, та гендиректором ОДТРК Іваном Ципердюком зустрівся заступник голови ОДА Роман Іваницький.

Йшлося про те, що впродовж трьох днів плідної роботи фестивальне журі переглянуло 51 програму, подану на конкурс, у кожній з яких йдеться про проблеми нацменшин, про те, як національне середовище допомагає людям у сучасному глобалізованому світі.

Відкрито нові імена. Кращі програми продемонструють місцеві телерадіоканали. А співголова журі Христина Стебельска запевнила: програми-переможці вийдуть на екрани центральних телерадіоканалів, зокрема, Першого національного та Українського радіо.

«Тут зібралися кращі представники кращих телекомпаній Європи, - сказала Христина Стебельська, відзначивши «високий інтелектуальний, змістовний рівень поданих на конкурс творчих робіт та добру фахову підготовку авторів». Водночас вона просила «передати подяку» голові облдержадміністрації Михайлу Вишиванюку та керівникам Коломийського і Верховинського районів «за гостинність і патріотизм».

«Як уродженка Прикарпаття скажу: я горда з того, що наша, моя Івано-Франківщина має величезний потенціал бути курортом світу,- наголосила Христина Стебельська. - Я щиро дякую вам за те, що ви тримаєте бренд України».

Роман Іваницький поінформував своїх співрозмовників про те, що 14 лютого поточного року Михайло Вишиванюк підписав розпорядження №65 «Про будівництво радіотелевізійного комплексу», який відповідатиме європейським стандартам, буде оснащений новим технічним обладнанням, оскільки Івано-Франківська область – єдина на теренах України, де немає обласного державного телебачення.

Довідково: За словами генерального директора ОДТРК Івана Ципердюка, мета фестивалю – сприяння створенню та показу документальних фільмів, телевізійних і радіопрограм, які спрямовані на духовне відродження національних меншин, їх культурних надбань і цінностей, пошук шляхів вирішення проблем сьогодення етнічних спільнот, що компактно проживають на території країн-учасниць фестивалю. Серед основних фестивальних заходів - круглі столи, творчі дискусії, семінари, тренінги для журналістів, які готують програми для національних меншин, презентації окремих програм, фільмів, проектів, виставки, брифінги, прес-конференції тощо.

Також у рамках фестивалю відбудеться поїздка української делегації до Угорщини, під час якої керівники українських державних телерадіокомпаній зустрінуться з угорськими журналістами. Фестивальні заходи на території Івано-Франківської області триватимуть до 15 вересня. Оцінюються роботи українських та зарубіжних журналістів за номінаціями: телевізійний і радіоведучий; кращі телерадіороботи - авторські, режисерські, операторські, звукорежисерські, краще музичне оформлення; приз глядацької (слухацької) симпатії. Будуть і спеціальні призи.

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА


Sinoptik: Погода в Івано-Франківській області на п'ятницю, 16 вересня

2011-09-15 17:40:59

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» У п’ятницю в Івано-Франківській області буде переважно сонячна погода. В Івано-Франківську, Долині, Коломиї, Надвірній, Яремчі опадів не прогнозується.
Вже 5 дитячий дошкільний заклад відкрили на Коломийщині

2011-09-15 17:15:49

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» Цього разу двадцять п’ять хлопчаків та дівчаток з Княждвора будуть відвідувати дитсадок “Тис”. З нагоди відкриття закладу до гірського села приїхали представники районної та обласної влад.
Благодійний концерт Зої Слободян для лікування Тарасика Грабчука

2011-09-15 17:06:08

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» Благодійність заставляє нас відчути, що ми комусь потрібні та можемо врятувати чиєсь життя. Схоже, що допомогти зібрати кошти на лікування хворого Тарасика Грабчука намагається ледь не півміста.
Книгу прикарпатського вченого висунули на Шевченківську премію

2011-09-15 17:00:04

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» Національний заповідник «Давній Галич» висунув книгу Б.Тимківа на Шевченківську премію. Монографія «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова»…
Школярі Коломийщини допомагають інтернатам

2011-09-15 16:15:46

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» Учні Джурківської загальноосвітньої школи зібрали для вихованців Коломийського будинку-інтернату картоплю, буряк, моркву та капусту. Загалом привезли продуктів понад 300 кілограмів.
Почни свій бізнес на селі

2011-09-15 16:00:26

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» Прикарпатці побували з навчальним візитом у Нижньо-Сілезькому воєводстві (Польща), де знайомилися з досвідом сільського зеленого туризму. Поїздка організована у рамках проекту…
Діти з багатодітних родин будуть поступати до українських ВНЗ поза конкурсом

2011-09-15 15:40:10

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» Уряд на засіданні 7 вересня підтримав законопроект “Про внесення зміни в статтю 19 Закону України “Про охорону дитинства”, повідомляє прес-служба Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України.
Народні обранці вкотре показали «любов» до дітей

2011-09-15 15:15:08

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» Акція по збору коштів на лікування Тарасика Грабчука сьогодні не відбулась. 15 вересня «Школа рівних можливостей» планувала провести благодійну акцію – збір коштів на лікування…
На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край»

2011-09-15 15:00:02

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» 18 вересня завершується 13-ий міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край», започаткований на Закарпатті.
У Коломиї ремонтують вулиці Бандери та Січових Стрільців

2011-09-15 14:40:20

На Прикарпатті працювали члени журі міжнародного фестивалю «Мій рідний край» Вулиці Степана Бандери та Січових Стрільців матимуть належний вигляд. Ці дві артерії, які з’єднують Коломию з вокзалом, наразі, доводиться серйозно ремонтувати. Проте, якщо дозволить погода…

Косівщина - Новини Гуцульщини