П'ятниця, 10 липня, 2020

Прикарпатського лісника притягують до кримінальної відповідальності

Співробітники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Івано-Франківській області спільно з фахівцями Державної екологічної інспекції в ході проведення вибіркової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства виявили факти незаконних порубок дерев на території Яворівського лісництва, що в Косівському районі.

За наслідками перевірок були складені акти, які стали підставою для порушення кримінальної справи і притягнення до відповідальності 37-річного лісника райагролісгоспу. Правоохоронці встановили, що працівник лісового господарства приховав від обліку несанкціоновану порубку 56 дерев породи ялиця звичайна і ялиця європейська загальною кубомасою майже 52 метри кубічні. Як повідомили paralleli у СЗГ УМВС України в області, у переважній більшості у місцях незаконного зрубування залишилися пні від сироростучих дерев, тобто лісове підприємство втратило ділову деревину.

За матеріалами міліції Івано-Франківська міжрайонна природоохоронна прокуратура порушила щодо лісника кримінальну справу за ознаками скоєння злочину, передбаченого ч.2 статті 367 Кримінального кодексу України («Службова недбалість, внаслідок чого спричинені тяжкі наслідки»). Згідно з актами перевірки, через неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків лісовому господарству завдано шкоди на суму майже 123 тисячі гривень.

Відповідно до санкції статті, за якою до кримінальної відповідальності притягується лісник, службова недбалість може вилитися чоловікові покаранням, що пов’язане з позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Зрозуміло, що доведеться й відшкодовувати збитки, завдані незаконними порубками лісу.

Косівщина - Новини Гуцульщини