Понеділок, 03 серпня, 2020

Ціна дружби депутата - майже 13 гектарів землі

Заради приязних стосунків з депутатом обласної ради сільський голова незаконно роздав майже 13 гектарів землі у Верховинському районі.

Верховинський районний суд завершив розгляд кримінальної справи, порушеної проти сільського голови села Гриняви. Гринявського війта було звинувачено в тому, що він, зловживаючи владою і службовим становищем та здійснивши службове підроблення, незаконно вилучив із земель територіальної громади понад 50 земельних ділянок в присілку Каптарга загальною площею 12,8257 га, що спричинило громадським інтересам тяжкі наслідки.

Як інформує "ГК", під час досудового слідства було виявлено що, в листопаді 2007 року до сільського голови звернувся один із депутатів Івано-Франківської обласної ради, який поцікавився, чи є в селі неприватизовані земельні ділянки для будівництва житлових та господарських споруд. Отримавши від війта ствердну відповідь, депутат розвинув бурхливу діяльність і впродовж трьох місяців зібрав документи у 53 охочих збудувати котеджі в Карпатах, які віддав сільському голові для оформлення на них права власності. Гринявський війт, розуміючи, що сесія сільської ради не дозволить приватизацію майже 13 гектарів землі "чужаками", всупереч чинному законодавству питання виділення земельних ділянок не виносив на розгляд депутатського корпусу. Бажаючи мати хороші стосунки (отримання фінансової винагороди доведено не було) із депутатом облради, війт самостійно підробив потрібні рішення сільської ради. В результаті протизаконної діяльності 53 ділянки було приватизовано.

На суді сільський голова визнав свою вину і щиро розкаявся. Врахувавши пом'якшувальні обставини), зокрема незадовільний стан здоров'я підсудного і те, що він проживає у тяжких матеріально-побутових умовах, суд призначив покарання без реального позбавлення волі. Сільського голови засуджено до 4,5 років ув'язнення з іспитовим терміном 2 роки. Право власності незаконно виділених земельних ділянок вирішується в порядку цивільного судочинства.

Богдан СКАВРОН

Косівщина - Новини Гуцульщини