Понеділок, 13 липня, 2020

У Яремче урочисто відзначили 100-літній ювілей храму Успіння Пресвятої Богородиці

Вівторок, 30 серпня 2011 09:23

У Яремче урочисто відзначили 100-літній ювілей храму Успіння Пресвятої Богородиці. Дерев’яні хрещаті церкви — візитна картка Гуцульщини. У шематизмі Станіславської єпархії за 1912 рік записано, що церква в Яремче збудована і посвячена в 1911 році, число греко-католиків – 687.

Церква зведена за сприяння пароха села Дори, радника єпископської консисторії отця Григорія Громадки. Будову вели майстри з Космача. Дерево з громадського лісу возили волами місцеві жителі. Невеликий за розмірами дерев’яний однокупольний храм увінчує широкий пагорб і чітким силуетом вимальовується на тлі гір.

Невелика двохярусна дзвіниця збудована пізніше. Іконостас у храмі — оригінальний зразок статичної іконостасної стіни, характерної для Гуцульщини початку ХХ століття.

У радянські часи церква Успіння Пресвятої Богородиці була закритою, іконостас задрапований чорним плюшем, хоча інколи використовувалася для поминальних відправ. Мовчав церковний дзвін, та люди вірили і відстояли храм для прийдешніх поколінь, передає Обласне радіо.

Косівщина - Новини Гуцульщини