Середа, 15 липня, 2020

Сьогодні розпочне свою роботу XIХ Гуцульський фестиваль

Сьогодні Косівщина запалить головну фестивальну ватру Гуцульщини, біля якої зустрічатиме численних гостей з України і з сусідніх Угорщини, Польщі, а також Латвії, Німеччини, Канади і США.

У перший день фестивалю, 27 серпня, відбудуться: науково-практична конференція "Гуцульський феномен: мистецтво життя і творчості", секційні засідання у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ і вернісаж-виставка ліжникарства "Барвограй" у селі Яворові.

Цього року організатори фестивалю вирішили особливо вшанувати пам’ять видатного майстра художньої обробки дерева Василя Девдюка, який залишив по собі неповторні шедеври декоративно-ужиткового мистецтва не тільки на Гуцульщині, але й збагатив світову культуру класичними зразками українського образотворчого фольклору.

Головну ватру фестивалю традиційно запалюють найшанованіші люди краю, тож цього разу це буде заслужений учитель України, директор Яворівської школи Петро Лосюк. Того ж вечора, у суботу, відбудуться опришківські ігри та забави.

У неділю дійство розпочнеться фестивальною ходою від Косівської дитячої школи мистецтв до майдану Незалежності, де і проходитиме урочиста церемонія відкриття. А далі гостей Косівщини своїм мистецтвом потішать художні колективи у конкурсних мистецьких програмах. На стадіоні ЗОШ №2 відбудуться гуцульські спортивні забави. Завершать фестиваль концертна програма фольк-рок-груп і естрадних виконавців, масові гуляння і, звичайно передача естафети 20-у Міжнародному фестивалю гуцулів.

Косівщина - Новини Гуцульщини