Вівторок, 04 серпня, 2020

На Прикарпатті відбувся фестиваль автентичної карпатської кухні "Смачний Спас"

21 серпня в селі Спас Коломийського району відбувся фестиваль автентичної кухні "Смачний Спас". З раннього ранку у Спас почали з’їжджатися делегації не тільки з районів, а й з-за кордону. Після офіційної реєстрації сформована фестивальна колона вирушила до місцевого стадіону. Попереду - дівчата з короваєм – символом достатку.

Аби взяти участь у фестивалі і презентувати мистецтво танцю і пісні в Спас з’їхалося багато творчих колективів. Дійство розпочалося з привітального слова голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка до спаської громади та гостей фестивалю.

Урочисте відкриття фестивалю продовжилось з презентації різноманітних національних страв сіл та селищ району. Від кожної сільської ради оформили стіл, на якому були представлені обрядовий хліб і автентична їжа. Крім того кожне село оформило стенд з історією села за роки незалежності.

Всі були нагороджені подяками, а за кращий гостинний стіл було визначено місця: 1 місце - Великий Ключів, Матеєвці, 2 місце - Верхній Вербіж, Дебеславці, Турка, 3 місце - Лісний Хлібичин, Мишин, П’ядики, Воскресинці. Загалом було 50 столів.

Також були представлені садиби зеленого туризму - це садиби Старжинських, Городчуків, Лукачишиних і «Княжий Град».

На Прикарпатті відбувся фестиваль автентичної карпатської кухні "Смачний Спас"


Мистецька програма відбувалася за участю народних, заслужених артистів України, мистецьких колективів Коломийського району, гостей фестивалю. Зі сцени було чути виконавців гуцульських співанок, сопілкарів, троїстих музик, солістів-інструменталістів, гумор, сатиру. Діяла виставка майстрів гуцульського декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, які виставляли свої роботи гуцульської тематики.

Свято тривало до пізнього вечора. Відбулися козацькі розваги, ігри, конкурси. Закінчилось українською молодіжною вечіркою за участю солістів-вокалістів та весільних гуртів.

Косівщина - Новини Гуцульщини