Середа, 08 липня, 2020

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду

Новини та події | 2011-08-17 17:15:06

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду Учора перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк оголосив результати конкурсного відбору районів Івано-Франківщини для участі у другому етапі Проекту ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” впродовж наступних чотирьох років.

Як зазначалося, список районів затверджено за участі старшого програмного менеджера ПРООН Оксани Реміги, першого заступника голови облдержадміністрації Василя Плавюка, заступника голови обласної ради Остапа Дзеси та представників Проекту. Конкурс було оголошено 15 липня поточного року під час регіонального семінару-представлення Проекту. Тоді ж підписано Угоду про партнерство між Івано-Франківською обласною радою, облдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у межах “другої фази” Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

За словами Василя Плавюка, усі 14 районів Івано-Франківщини надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено рейтинг районів за двома основними критеріями: соціально-економічні показники та мотивація до використання методології розвитку із залученням громад.

Відібрано 9 районів: Калуський, Тисменицький, Городенківський, Косівський, Рогатинський, Галицький, Коломийський, Тлумацький та Долинський. Ще 3 райони – Рожнятівський, Снятинський та Верховинський - включені до резерву. Протягом кількох місяців Правління проекту , до якого входять представники ЄС, ПРООН та координатор від Уряду, прийме рішення про розподіл додаткових квот між областями.

У відібраних районах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у всіх сільських, селищних радах, та невеликих містах (з населенням до 10 000 осіб). Саме громади визначать пріоритети для покращення умов свого проживання та запропонують для фінансування один проект. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до 10 000 дол. США), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).

Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:

- охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);

- енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);

- навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);

- комунальне водопостачання;

- підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів).

Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури - 10000 дол. США. Проекти виконуватимуться на умовах співфінансування. Зокрема, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%. Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до 20000 дол. США і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.

Проект “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” має на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та спів-фінансування громадських ініціатив у всіх регіонах України. Проект матиме бюджет 17,1 млн євро (з яких 98.4% - внесок ЄС та 1.6% - внесок ПРООН), триватиме 4 роки та діятиме в усіх областях України та Автономній Республіці Крим.

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА


Sinoptik: Погода в Івано-Франківській області на четвер, 18 серпня

2011-08-17 17:40:33

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду У четвер в Івано-Франківській області буде мінлива хмарність. В Івано-Франківську, Долині, Коломиї, Надвірній, Яремчі опадів не передбачається. Температура повітря вночі становитиме…
ІІ пленарне засідання 9 сесії Коломийської міськради переноситься на 26 серпня

2011-08-17 17:40:00

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду В зв’язку з підготовкою до святкування 770 років першої літописної згадки про м.Коломия, Дня Державного Прапора України та 20-річниці Дня Незалежності України, друге пленарне засідання…
9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"

2011-08-17 17:15:06

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду Учора перший заступник голови ОДА В.Плавюк оголосив результати конкурсного відбору районів Івано-Франківщини для участі у другому етапі Проекту ЄС та Програми розвитку ООН…
У четвер Івано-Франківська облрада збереться на урочисте засідання

2011-08-17 17:00:49

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду У четвер обласна рада збереться на урочисте засідання з нагоди 20-тої річниці Незалежності України. Планується, що під час святкової сесії виступлять усі попередні голови місцевого парламенту, а також прикарпатські депутати Верховної ради першого демократичного скликання. Також на замовлення влади виготовлені іменні годинники до ювілею державності.
Померла донька Степана Бандери Олеся

2011-08-17 16:40:21

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду У Торонто (Канада) на 64-му році померла Леся Бандера, донька лідера ОУН Степана Бандери. За словами онука Степана Бандери, його тітка Леся померла в Торонто у вівторок, 16 серпня.
10-16 жовтня відбудеться фестиваль «Коломийські представлення»

2011-08-17 16:15:45

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду Розпорядженням Голови Івано-Франківської облдержадміністрації від 05.08.2011 року №549 оголошено старт підготовці до третього Всеукраїнського театрального фестивалю…
Суддя за кермом був п'яний

2011-08-17 16:00:39

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду У крові судді господарського суду, котрий спричинив смертельну аварію на вулиці Чорновола виявили алкоголь. Цей факт телефоном підтвердили у прес-службі обласної прокуратури.
Стипендію від влади отримали прикарпатські випускники

2011-08-17 15:15:22

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду Стипендію від влади отримали прикарпатські випускники. 5 тисяч гривень — саме така винагорода для призерів Всеукраїнських олімпіад. Цього року їх на Івано-Франківщині 36.
Вибухи поблизу Івано-Франківська

2011-08-17 15:00:49

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду Вибухи поблизу Івано-Франківська. На калуському шосе цими вихідними згоріли офісні та господарські приміщення готельно-ресторанного комплексу «Чорний Замок».
Заява Чорноуса розсмішила депутатів (пряма мова)

2011-08-17 14:40:21

9 районів Івано-Франківщини візьмуть участь у проекті Місцевий розвиток, орієнтований на громаду В.Чорноус на останній сесії Івано-Франківської міськради запропонував розробити «програму боротьби з ідеологічними диверсіями». Такою стала його відповідь на дуже бурхливу реакцію…

Косівщина - Новини Гуцульщини