Вівторок, 14 липня, 2020

Дев’ять районів Івано-Франківщини співпрацюватимуть з Проектом ЄС та ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”

Учора перший заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк оголосив результати конкурсного відбору районів Івано-Франківщини для участі у другому етапі Проекту ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» впродовж наступних чотирьох років.

Як повідомляють paralleli, конкурс було оголошено 15 липня поточного року під час регіонального семінару-представлення Проекту. Тоді ж підписано Угоду про партнерство між Івано-Франківською обласною радою, облдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у межах «другої фази» Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Усі 14 районів Івано-Франківщини надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено рейтинг районів за двома основними критеріями: соціально-економічні показники та мотивація до використання методології розвитку із залученням громад.

Відібрано 9 районів: Калуський, Тисменицький, Городенківський, Косівський, Рогатинський, Галицький, Коломийський, Тлумацький та Долинський. Ще 3 райони – Рожнятівський, Снятинський та Верховинський - включені до резерву. Протягом кількох місяців Правління проекту , до якого входять представники ЄС, ПРООН та координатор від Уряду, прийме рішення про розподіл додаткових квот між областями.

У відібраних районах перспективи та умови участі у Проекті буде представлено у всіх сільських, селищних радах, та невеликих містах (з населенням до 10 000 осіб). Саме громади визначать пріоритети для покращення умов свого проживання та запропонують для фінансування один проект. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів. Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до 10 000 дол. США), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).

Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:

охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів);

енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);

навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);

комунальне водопостачання;

підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів).

Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури - 10000 дол. США. Проекти виконуватимуться на умовах співфінансування. Зокрема, Проект надаватиме 50 %, місцеві бюджети - 45%, громади - 5%. Максимальна сума гранту на енергоощадні проекти буде збільшена до 20000 дол. США і може становити до 70% вартості Проекту; 25% - внесок місцевого бюджету, а 5% - внесок громади. Загалом, на енергоощадні технології, інноваційні та альтернативні джерела енергії буде витрачено близько 30% загального бюджету Проекту.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» має на меті сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та спів-фінансування громадських ініціатив у всіх регіонах України. Проект матиме бюджет 17,1 млн.євро (з яких 98.4% - внесок ЄС та 1.6% - внесок ПРООН), триватиме 4 роки та діятиме в усіх областях України та Автономній Республіці Крим.

Косівщина - Новини Гуцульщини