Понеділок, 03 серпня, 2020

За крадіжку з садиби-музею ім. Івана Франка зловмисника позбавлено волі на... півтора року

Наприкінці березня цього року у селі Криворівня Верховинського району, що на Івано-Франківщині, було скоєно резонансний злочин. Невідомий зловмисник, розбивши шибку вікна, проник всередину літературно-меморіального музею-садиби імені Івана Франка та скоїв звідти крадіжку раритетних експонатів. Зокрема, зникли автентичні речі: гуцульські цимбали, яким більше ста років, бесаги, скрипка, дві пари старовинного гуцульського взуття. Усі ці предмети виготовлені майстрами – сучасниками великого Каменяра. Всі експонати мають історичну і мистецьку цінність. Адже за життя Іван Франко часто відпочивав у селі Криворівні Верховинського району, де зупинявся у будинку місцевого різьбяра Василя Якіб’юка. До поета і публіциста туди приїздили видатні особистості того часу. З 1953 року у цій оселі облаштували музей, який відомий і за межами України.

Працівники верховинської міліції доклали максимум зусиль, щоб відшукати ці речі і повернути їх у музей. В ході першочергових оперативно-розшукових заходів правоохоронці знайшли скрипку, а також встановили особу ймовірного крадія. Зловмисника розшукували на території Івано-Франківської та Львівської областей. Згодом розшукові заходи дали позитивний результат – підозрюваного у скоєнні крадіжки з музею затримали у рейсовому автобусі, що прямував у курортне містечко Яремче. Ним виявився 25-річний мешканець Косівського району. Як було з’ясовано в ході досудового слідства фігурант кримінальної справи переслідував корисливі мотиви. Він намагався продати викрадені експонати у приватні колекції поціновувавчів старовини. Як повідомляють paralleli, працівники міліції відшукали викрадені речі у приватного колекціонера в одному з райцентрів Івано-Франківщини. Чоловік зізнався, що придбав музичні інструменти, предмети взуття і реманенту за 1600 гривень.

У подальшому було встановлено причетність затриманого до вчинення ще двох майнових посягань. З’ясувалося, що у травні минулого року зловмисник обікрав свого родича. Перебуваючи в нього у гостях, він викрав гаманець з грошима та флеш-картку. А через неповний місяць молодий чоловік обрав об’єктом злочинного посягання складське приміщення сільської школи. Тоді крадієві вдалося викрасти бензопилу, електронасос та паливно-мастильні матеріали. Нещодавно у Верховинському районному суді завершили розгляд кримінальної справи.

Косівщина - Новини Гуцульщини