Четвер, 02 липня, 2020

Підозрюваний у вбивстві не сприймав віросповідання мольфара

Як уже повідомлялося, на світанку 15 липня в селі Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області від ножового поранення помер відомий карпатський мольфар і народний цілитель 81-річний Михайло Нечай. Цієї ж доби в результаті проведення комплексу оперативно-розшукових заходів міліція встановила і затримала особу, яка обґрунтовано підозрюється у скоєнні вбивства.

Сьогодні в Івано-Франківську на брифінгу в УМВС в області керівник прикарпатської міліції генерал-майор міліції Василь Варцаба проінформував про обставини та деякі подробиці вбивства.

Як повідомляють paralleli, для розкриття резонансного злочину правоохоронці краю залучили максимальні сили: відразу після повідомлення про злочин по тривозі було піднято особовий склад Верховинського райвідділу міліції, в області ввели спеціальний план «Перехоплення», на затримання ймовірного злочинця були зорієнтовані всі наряди дорожньо-патрульної служби. Враховуючи те, що Верховинський район межує з Чернівецькою областю, інформацією про злочин володіли колеги з буковинської міліції.

На місці події, як повідомив начальник УМВС Василь Варцаба, було з’ясовано, що найімовірніше злочин вчинив молодий чоловік, який першим увійшов у кімнату, де цілитель Нечай приймав відвідувачів. Власне, мольфар сам запросив цього чоловіка першим. Через декілька хвилин той вийшов і сказав наступним відвідувачам, що дід просив 10 хвилин не заходити.

При проведенні оперативно-розшукових заходів оперативники з’ясували особу підозрюваного: нею був житель Львова, який приїхав в село Верхній Ясенів 13 липня і поселився у туристичному наметі неподалік садиби Михайла Нечая. Мобільні групи міліції мали інформацію не тільки про прикмети цього чоловіка, але і його зображення. У ці дні в селі працювала знімальна група телевізійників із столиці, які готували документальний фільм про мольфара і цілителя. При перегляді відеоматеріалу правоохоронці зафіксували декілька відеофрагментів, в які потрапив чоловік біля намету.

Упродовж дня пошукові групи міліції, в тому числі, військовослужбовці батальйону внутрішніх військ, бійці спецпідрозділу міліції «Беркут», шість кінологічних груп зі службовими собаками, громадськість з числа працівників лісового господарства, прочісували навколишню місцевість. Затримали підозрюваного в лісовому масиві біля села Буковець на відстані шести кілометрів від місця скоєння злочину. Коли зловмисник помітив міліціонерів, то намагався втекти і сховатися в лісі. «Чоловік просто не знав, що на цей час він перебував у подвійному колі оточення», - зауважив начальник УМВС в області.

Підозрюваним є 33-річний житель Львова. З його слів він судимий у 1999 році за скоєння вбивства жінки, є інвалідом 2 групи з діагнозом «шизофренія», майже десять років перебував у місцях позбавлення волі та на примусовому лікуванні у психіатричних медзакладах закритого типу.

Згідно з попередніх показань затриманого, він убив діда Нечая за те, що той не сприймає і не поважає обряди і норми традиційного християнського віросповідання, а сповідує язичництво. Упродовж двох днів підозрюваний і Михайло Нечай спілкувалися між собою з цих питань. Напередодні вбивства, як зізнався затриманий, він всю ніч молився і, як каже дослівно, «Бог дав йому дозвіл покарати зло».

За даним фактом слідчим управління УМВС України в Івано-Франківській області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 п.13 статті 115 Кримінального кодексу України («Умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство»). Фігурантові справи загрожує тюремне ув’язнення від 10 до 15 років або ж довічне позбавлення волі.

Косівщина - Новини Гуцульщини