Вівторок, 07 липня, 2020

Польща виступила проти євроінтеграції України

Коломия ВЕБ Портал | Новини та події | 2011-07-05 15:29:19

Польща виступила проти євроінтеграції України Головуюча в ЄС Польща не має наміру підтримувати згадування європейської перспективи України в угоді про асоціацію. Тим часом стало відомо, що Київ ще в 2008 році зобов’язався відмовитися від претензій на згадку про перспективи членства в Євросоюзі, що було однією з умов початку переговорів за цією угодою.

Як пише видання “Коммерсант-Украина”, посол Польщі в Україні на прес-конференції в Києві представив програму польського головування в ЄС.

За словами Генріка Літвінa, Варшава планує підписати договір про вступ до ЄС Хорватії, а також домогтися прогресу в переговорах про членство з Ісландією і Туреччиною. При цьому польські дипломати окремо задекларували готовність “знайти всі можливості” для продовження переговорів зі Стамбулом.

Видання зазначає, що в 41-сторінковій програмі Україна згадується лише в парі з Молдовою - з цими країнами Польща має намір досягти прогресу у процесі укладання договору про асоціацію, створення зони вільної торгівлі та реалізації плану дій щодо лібералізації візового режиму.

Відсутність згадок про подальше зближення Києва і Брюсселя посол пояснив тим, що багато членів ЄС поки не готові говорити про європейське майбутнє України. “У програму головування вписується не те, що було б добре з точки зору Варшави, а те, в чому можливе досягнення консенсусу країн-членів ЄС”, - сказав він.

Видання пише, що Україна наполягає на згадці перспективи членства у майбутній угоді про асоціацію з ЄС. Заступник голови МЗС Павло Клімкін, який очолює переговорну групу щодо угоди про асоціацію, раніше заявляв, що Київ погодиться підписати документ лише в разі фіксації в його тексті “чіткої європейської перспективи України”.

Тим часом стало відомо, що ще в 2008 році президент Віктор Ющенко пообіцяв президенту головуючої тоді в ЄС Франції Ніколя Саркозі, що Київ не буде вимагати включення цього пункту в текст майбутнього договору. “Коли ми домовлялися з Саркозі (про початок переговорів щодо угоди про асоціацію), частиною цієї домовленості було те, що в тексті угоди не буде перспективи членства”, - розповів колишній заступник глави секретаріату президента Олександр Чалий.

Як відомо, Саркозі як чинний президент Франції має процедурні можливості блокувати переговори з Україною, якщо домовленість з ним буде порушена. Чалий вважає, що Києву слід зосередитися на досягненні реальних цілей у переговорах про асоціацію. “Враховуючи нинішню ситуацію в ЄС, отримання нами перспективи нереально. Нам варто відкинути цю ідею і закінчувати переговори якомога швидше”, - пояснив він.

У той же час в МЗС повідомили, що не мають наміру відступати від раніше визначеної переговорної лінії. “Ми продовжуємо наполягати, що така фраза (про перспективу членства) повинна бути в політичній частині угоди”, - заявив директор департаменту політики та безпеки МЗС Олександр Александрович, висловивши впевненість, що більшість рядових жителів ЄС підтримує подальше зближення Києва і Брюсселя.


Випускники Коломийського ІУПР отримали дипломи

2011-07-06 11:00:06

Польща виступила проти євроінтеграції України Випускники інституту управління природними ресурсами університету економіки і права “Крок” отримали дипломи. Керівництво закладу в цей день зробило студентам справжнє свято.
7 липня у Косові фестиваль автентичного одягу "Лудинє-фест"

2011-07-06 10:00:34

Польща виступила проти євроінтеграції України Завтра (7 липня) Косів гостинно прийматиме гостей на першому на Гуцульщині фестивалі автентичного та сучасного одягу із фольклорними елементами ”Лудинє-фест”…
Сьогодні в Івано-Франківську відбудеться зустріч з Ярославом Яновським

2011-07-06 09:00:57

Польща виступила проти євроінтеграції України Сьогодні у культурно-мистецькому центрі «Є» відбудеться зустріч із Ярославом Яновським. Найперше він відомий, як художник та автор повісті “Долина Бульведеру”…
Коломия: Про запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

2011-07-05 17:00:49

Польща виступила проти євроінтеграції України Рішення сьомої сесії Коломийської міської ради від 30.06.2011 №430-7/2011 “Про запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”…
Через два роки в Україні відкриють центри безкоштовної юридичної консультації

2011-07-05 16:15:06

Польща виступила проти євроінтеграції України З 2013 року кожна людина, яка легально перебуває в Україні (в тому числі й іноземний громадянин), отримає право на безкоштовну первинну юридичну допомогу.
Парацетамол та Мукалтин зникнуть з полиць аптек

2011-07-05 16:00:19

Польща виступила проти євроінтеграції України Державна служба України з лікарських засобів тимчасово заборонила торгівлю цими препаратами. Без паніки, фармацевти не продаватимуть лише одну серію ліків.
Польща виступила проти євроінтеграції України

2011-07-05 15:29:19

Польща виступила проти євроінтеграції України Головуюча в ЄС Польща не має наміру підтримувати згадування європейської перспективи України в угоді про асоціацію. Тим часом стало відомо, що Київ ще в 2008 році зобов’язався…
Працівники РЕМу на Коломийщині зрізують дерева без попередження

2011-07-05 15:15:25

Польща виступила проти євроінтеграції України Мешканці Великої Кам’янки обурені. Біля їхніх обійсть обрізають, а то й повністю зрізують дерева. Роблять це працівники районного РЕМу. Людей обурило те, що електрики…
Виявлено картину Леонардо да Вінчі "Рятівник світу", яка вважалася втраченою

2011-07-05 15:10:03

Польща виступила проти євроінтеграції України Справжність картини підтвердили незалежні експерти, в тому числі співробітники музею Метрополітен і Національної галереї в Лондоні. Картина належить групі арт-дилерів…
У Карпатах вкотре запалили «Дикий вогонь»

2011-07-05 15:00:52

Польща виступила проти євроінтеграції України Wild Fire — так називається міжнародний байк-рок фестиваль. Все починалося з невеликого пікніка шанувальників швидкої їзди у Яремче 5 років тому.

Косівщина - Новини Гуцульщини