Четвер, 21 лютого, 2019

На Івано-Франківщині підмито дамби і береги

Внаслідок сильних дощів піднявся рівень води в обох Бистрицях — Солотвинській та Надвірнянській. Це своєю чергою призвело до того, що в селі Жураках Богородчанського району було підмито 30 метрів дамби, а в селі Грабовці цього ж району — 60 метрів дамби. Щоправда, як повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій ОДА, наразі загрози підтоплення цих населених пунктів немає.

В Івано-Франківську внаслідок підняття води у Бистриці Надвірнянській було підмито 20 метрів берега та опору лінії електропередач напругою 10 кВт, розташовану на території дачно-садового товариства «Бистриця ІФ». Як інформує газета "Галичина", для запобігання ураження людей електричним струмом через можливий обрив дротів, це товариство тимчасово відключено від електропостачання. Сильні дощі та вітер призвели до того, що в селі Стопчатові Косівського району було пошкоджено дахи на житлових будинках та господарських спорудах у чотирьох господарствах, а в селі Старих Кутах цього ж району затоплено присадибні ділянки. В селі Сопові Коломийського району також пошкоджено дахи у чотирьох господарствах.

Проблема в тому, що метеопрогноз не віщує нічого доброго, а, навпаки, і на суботу обіцяє сильні зливи в нашому регіоні. Тим часом в управлінні з питань надзвичайних ситуацій попереджають, що внаслідок надходження паводкової хвилі з гір очікується продовження підйому рівня води у річці Пруті на ділянці Коломия — Держкордон на півтора-два метри над поточним, на Дністрі на ділянці Галич — Заліщики — на два-три метри над поточним.

Косівщина - Новини Гуцульщини