Вівторок, 02 червня, 2020

Податківці легалізують виплати заробітної плати

З початку 2011 року податківцями Прикарпаття проведено 25 перевірок суб’єктів господарювання - фізичних і юридичних осіб, які виплачували доходи громадянам з порушенням вимог чинного податкового законодавства, в ході яких донараховано біля 518 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб.

Як повідомили paralleli у прес-службі ДПА в області, основними порушеннями є надання фізичним особам додаткових благ (матеріальних цінностей), різного роду позик, виплата орендної плати без утримання податку з доходів фізичних осіб та інші порушення.

Всього за результатами контрольно-перевірочної роботи виявлено 42 неоформлених найманих працівників, яким було виплачено 288 тис.грн. доходу.

За результатами вжитих заходів додатково забезпечено поступлення податку з доходів фізичних осіб в сумі 157 тис.грн.

Податківцями постійно вживаються заходи до тих суб’єктів господарювання, які порушують трудове  законодавство, виплачують заробітну плату у розмірах, менших за мінімальну, не перераховують у повному обсязі податок до бюджету при виплаті заробітної плати. З керівниками таких підприємств у міській ДПІ проводиться  роз‘яснювальна робота. Їх також запрошують на засідання робочої групи координації дій щодо забезпечення податкових та інших надходжень до Державного та міського бюджетів, створеної  при  міськвиконкомі. Одним з питань порядку денного цих засідань є заслуховування керівників підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати, або виплачують зарплату у розмірах, менших від встановленого законодавством мінімуму.

З початку року за поданням міської податкової інспекції було заслухано 17 підприємств, у яких при значних валових доходах заробітна плата є нижчою від мінімальної. 

Окрім того, інформацію про виявлені під час перевірок факти використання підприємцями праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин, допущення підприємствами заборгованості із виплати заробітної плати передаються до прокуратури  міста  Івано-Франківська  для  вжиття відповідних заходів. З початку року до органів прокуратури передано матеріали перевірок по 12  СГД - юридичних та фізичних особах, у яких були виявлені порушення.

* * *

Українська федерація убезпечення підготувала пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва)», реєстр. № 8521 від 16.05.2011 р.

Основними пропозиціями Федерації є включення до складу витрат страховика витрат, понесених у зв’язку з придбанням послуг у фізичної особи-підприємця, що сплачує єдиний податок та здійснює посередницьку діяльність у сфері страхування та пенсійного забезпечення у разі сертифікації особи відповідно до порядку, визначеного спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг. При цьому УФУ пропонує обмежити обсяг доходу такої фізичної особи – підприємця 200 розмірами мінімальної заробітної плати.

Також запропоновано встановити ставки податку з розрахунку на календарний місяць у межах 15 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Запропоновані зміни, з одного боку, нададуть можливість працювати реальному сектору страхового посередництва, водночас, запобігаючи зловживанням щодо використання страхових посередників з ціллю несплати податків, а з іншого боку, стимулюватиме створення робочих місць у сфері страхування.

Крім цього, поширення видів діяльності не тільки на посередництво у сфері страхування, але й у сфері пенсійного забезпечення, надасть можливість державі та страховикам використовувати мережу продаж та консультацій, що створені страховиками, для впровадження, зокрема, другого рівня пенсійного забезпечення, обов’язкового медичного страхування та ін.

Косівщина - Новини Гуцульщини