Четвер, 21 червня, 2018

Податківці легалізують виплати заробітної плати

З початку 2011 року податківцями Прикарпаття проведено 25 перевірок суб’єктів господарювання — фізичних і юридичних осіб, які виплачували доходи громадянам з порушенням вимог чинного податкового законодавства, в ході яких донараховано біля 518 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб.

Як повідомили paralleli у прес-службі ДПА в області, основними порушеннями є надання фізичним особам додаткових благ (матеріальних цінностей), різного роду позик, виплата орендної плати без утримання податку з доходів фізичних осіб та інші порушення.

Всього за результатами контрольно-перевірочної роботи виявлено 42 неоформлених найманих працівників, яким було виплачено 288 тис.грн. доходу.

За результатами вжитих заходів додатково забезпечено поступлення податку з доходів фізичних осіб в сумі 157 тис.грн.

Податківцями постійно вживаються заходи до тих суб’єктів господарювання, які порушують трудове законодавство, виплачують заробітну плату у розмірах, менших за мінімальну, не перераховують у повному обсязі податок до бюджету при виплаті заробітної плати. З керівниками таких підприємств у міській ДПІ проводиться роз‘яснювальна робота. Їх також запрошують на засідання робочої групи координації дій щодо забезпечення податкових та інших надходжень до Державного та міського бюджетів, створеної при міськвиконкомі. Одним з питань порядку денного цих засідань є заслуховування керівників підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати, або виплачують зарплату у розмірах, менших від встановленого законодавством мінімуму.

З початку року за поданням міської податкової інспекції було заслухано 17 підприємств, у яких при значних валових доходах заробітна плата є нижчою від мінімальної.

Окрім того, інформацію про виявлені під час перевірок факти використання підприємцями праці найманих працівників без належного оформлення трудових відносин, допущення підприємствами заборгованості із виплати заробітної плати передаються до прокуратури міста Івано-Франківська для вжиття відповідних заходів. З початку року до органів прокуратури передано матеріали перевірок по 12 СГД — юридичних та фізичних особах, у яких були виявлені порушення.

Джерело: paralleli.if.ua

Косівщина - Новини Гуцульщини