Вівторок, 02 червня, 2020

На Івано-Франківщині селяни готові перекривати дороги через отрутохімікати

Бомба уповільненої дії. Так мешканці прикарпатського села Матіївці називають отрутохімікати, які вже 2 роки зберігаються в бочках прямо біля їх будинків. Люди кажуть, що ємності з речовиною продірявилися і почали протікати. Вони бояться такого сусідства і просять відвезти бочки.

Під відкритим небом більше тисячі пластмасових та металевих бочок. На територію колишнього агрохімічного підприємства села Матіївці їх привезли два роки тому, інформують "Подробности".
Селяни кажуть: хімічні речовини вже потрапили в річку, а з підземними водами і на луки. Впевнені через це, останнім часом, масово хворіє худоба.

Воду жителі Матіївці вже більше року беруть із джерела. Кажуть, в більшості сільських криниць вона жовтого кольору і неприємно пахне.

Бочки привезли поїздом і залишили, розповідають люди. Хто це зробив не знають. Ситуацію прояснили в Коломийській райдержадміністрації. Начальник управління сільського господарства розповідає: 74 тонни пестицидів звезли в Матіївці з усього району, щоб звідси відправити на переробку.


Зараз в області зберігається майже двісті тонн пестицидів. Цього року Мінохорони природи виділив гроші на їх переробку, і до кінця 2011-го Прикарпаття очистять від отруйних речовин - запевняють обласні чиновники. Кажуть, село Матіївці одне з перших в списку. Якщо ж обіцянку не виконають, селяни готові до радикальних заходів - перекрити залізну дорогу або трасу міжнародного значення.

Косівщина - Новини Гуцульщини